Asus Eee Pad Transformer Prime - kiedy w Polsce i w jakiej cenie? - Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Transformer Prime – kiedy w Polsce i w jakiej cenie?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer Prime - kiedy w Polsce i w jakiej cenie? Nowości Plotki / Przecieki

Od momentu oficjalnej prezentacji Asusa Eee Pad Transformer Prime dostajemy mnóstwo pytań czy może już coś wiemy na temat ceny i daty wejścia tego modelu do sprzedaży w Polsce. Niestety, dotychczas krajowy oddział producenta nie zechciał podzielić się z nami (ani z nikim innym) takimi informacjami. Ale jako że historia lubi się powtarzać, postanowiłam przeanalizować sytuację, która miała miejsce przy polskiej premierze pierwszej generacji hybrydy Asusa – tabletu Eee Pad Transformer.

Dotychczas jedyne słowa, które padły z ust polskiego oddziału Asusa dotyczące rynkowej premiery najnowszego tabletu, brzmiały: „to nasza słodka tajemnica ;) zdradzimy ją jak przyjdzie odpowiedni moment„. Trudno nie odnieść wrażenia, że można to traktować jako „jeszcze nic na ten temat nie wiemy, jak się dowiemy, to damy znać”. Nie ma się co dziwić. Historia pokazuje, że Asus Polska nie miał żadnego wpływu na to, co działo się przy premierze Eee Pad Transformer, przesuwanej niezliczoną ilość razy. Co więcej, czasem można było dostrzec, że Asus dowiaduje się o tym w ostatniej chwili i niechętnie przekazuje te informacje dalej. Czy tak samo będzie w przypadku Asusa Eee Pad Transformer Prime? Mam nadzieję, że nie.

Prezentacja Asusa Eee Pad Transformer miała miejsce na początku stycznia 2011 roku. Początkowo w Polsce miał zadebiutować w ostatnim tygodniu kwietnia, a więc po dobrych kilku miesiącach. Później okazało się, że premiera zostaje przesunięta na drugą połowę maja, a ostatecznie doczekaliśmy się go na półkach sklepowych na początku czerwca.

Przekładając to na Asusa Eee Pad Transformer Prime – najprawdopodobniej najwcześniej możemy się doczekać polskiej premiery modelu w marcu 2012 roku. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak i będzie trzeba przesunąć termin pojawienia się modelu w sprzedaży, najpóźniej powinniśmy się go spodziewać w okolicy kwietnia/maja.

Kolejna sprawa: cena Asusa Eee Pad Transformer Prime w Polsce

Nie wiem czy pamiętacie koszt „jedynki” na rynku amerykańskim w momencie rynkowej premiery – $399 za 16GB i $499 za 32GB (+$150 za klawiaturę). Tym razem producent zdecydował się zrezygnować z najmniejszej pojemności urządzenia, a w zamian zaoferował wariant z 64GB pamięci. W Polsce natomiast koszt : 16GB za 1599 złotych, 32GB za 1999 złotych (wersja z klawiaturą +400 złotych).

Obecnie Asus Eee Pad Transformer Prime został wyceniony na $499 za 32GB i $599 za 64GB (+$150 za klawiaturę). To z kolei może oznaczać, że cena modelu z 32GB w Polsce będzie wynosiła tyle samo, co jedynka w momencie premiery – 1999 złotych. Dotychczas cena Eee Pad Transformer spadła nieznacznie – jedynie o 100 złotych – to jednak by było zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Trzeba jednak pamiętać, że do momentu rynkowej premiery dwójki cena poprzednika może się jeszcze trochę obniżyć. Jednak z racji tego, że dolar jest w Polsce coraz droższy, także i koszt najnowszego urządzenia Asusa może być wyższy niż aktualnie przewidujemy o jakieś 300 lub więcej złotych.

Strzelam, że wersja z 32GB będzie kosztowała 2299 złotych (2749 zł z klawiaturą), natomiast z 64GB – 2699 złotych (3149 zł z klawiaturą). Jeśli będzie taniej – będę mile zaskoczona, jeśli drożej – rozczarowana.

Warto jeszcze przypomnieć, że Asus Eee Pad Transformer Prime trafi do sprzedaży w Stanach na początku grudnia, a w Wielkiej Brytanii – w styczniu. Dostępność modelu w pozostałych krajach nie została ujawniona. Jeśli chcecie sobie przypomnieć parametry techniczne modelu, zajrzyjcie do tego wpisu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona