Asus Eee Pad Transformer jednak w czerwcu. Cena od 1599 złotych! - Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Transformer jednak w czerwcu. Cena od 1599 złotych!

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer jednak w czerwcu. Cena od 1599 złotych! Nowości

Ilu z Was czeka na polską premierę Asusa Eee Pad Transformer? O, ile rąk widzę w górze! Niestety, mam dla Was kolejną złą wiadomość… Tylko proszę, nie zróbcie mi nic za przekazywanie złych informacji… :) Otóż okazuje się, że premiera tabletu w Polsce w drugiej połowie maja jest nierealna… Teraz producent utrzymuje, że tablet zobaczymy na półkach sklepowych na początku czerwca.

Początkowo planowano wprowadzenie do sprzedaży Asusa Eee Pad Transformer na ostatni tydzień kwietnia. Później termin odłożono na drugą połowę maja… teraz znów rynkowy debiut został przesunięty w czasie – tym razem na początek czerwca. Otrzymałam informację od Asusa, że:

Planowany termin premiery Transformera to początek czerwca. Termin ten może ulec zmianie.

Macie już dość czekania? Ja też. I choć początek czerwca jest już tuż tuż, to bardzo mnie martwi drugie zdanie – mam jednak nadzieję, że termin ten nie ulegnie już więcej razy zmianie… A jeśli tak, to proszę Asusa o darmowy tablet na urodziny! (chyba do końca czerwca się już wyrobią z premierą?).

Jakkolwiek czekania mamy już dość, warto przyjrzeć się najnowszym zmianom, które zaszły na stronie sklepu EURO. Zobaczcie:
– cena Asusa Eee Pad Transformer 16GB: 1599 złotych,
cena Asusa Eee Pad Transformer 16GB + stacja dokująca: 1999 złotych,
– cena Asusa Eee Pad Transformer 32GB: 1999 złotych,
cena Asusa Eee Pad Transformer 32GB + stacja dokująca: 2399 złotych.

No dobra, a pamiętacie jakie ceny Asus podawał w kwietniu? 1899 złotych za sam tablet, 1999 złotych za tablet z klawiaturą. Hmm… czyżby cena klawiatury wzrosła jednak – nawet w zestawie – do 400 zł? Zapytałam o to Asus Polska – obecnie czekam na odpowiedź.

Trzeba jednak pamiętać, że informacje pochodzące ze strony Euro trzeba brać z lekkim przymrużeniem oka. Ostatnio przy Eee Pad Transformer widniał system Android 2.1… teraz do tego doszła inna rozdzielczość ekranu (1200 x 800 zamiast 1280 x 800 pikseli) i, co ciekawe, mocniejszy procesor: Tegra 2 1,2GHz zamiast Tegra 2 1GHz.

Osobiście jestem jeszcze ciekawa jednej rzeczy: czy w czerwcu będzie można nabyć tablet zarówno z klawiaturą, jak i bez niej (początkowo klawiatura miała być dostępna miesiąc później – ale przecież wszystko się pozmieniało…).

Kubix i Piotr – dzięki za podesłany materiał!

AKTUALIZACJA – odpowiedź otrzymana od Asusa:

Ceny się zgadzają.

A to oznacza, że faktycznie najtańsza wersja tabletu (16GB, WiFi) będzie kosztowała 1599 złotych.

źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona