Ważne

Asus Eee Pad Transformer w Polsce pod koniec kwietnia

AKTUALIZACJA: wiemy już jaka będzie cena Asusa Eee Pad Transformer. Więcej informacji tutaj.

AKTUALIZACJA 2: niestety, polska premiera tego modelu została przesunięta – na drugą połowę maja.

Wciąż oczekując na premierę Asusa Eee Pad Transformer w Polsce i nie mogąc się doczekać postanowiłem zasięgnąć informacji u producenta może w końcu zdradzi datę kiedy ten tablet trafi do takiego małego państwa o nazwie Polska ;)

Po kilkukrotnych próbach i braku odpowiedzi w końcu udało się ją dostać:

Czyli już niedługo będzie nam dane zakupić, zrecenzować oraz porównać z iPadem 2 (którego test przeczytacie tutaj), model Eee Pad Transformer! Oby tylko ta informacja była zgodna z prawdą, a nie tylko napisana po to, by przestać ich męczyć takimi pytaniami… bo przecież i tak mogło być.

Lecz ciśnie się na klawiaturę jeszcze jedno pytanie: dlaczego bez stacji dokującej, przecież to jedna z głównych zalet tego urządzenia? Niestety, na odpowiedź będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Przypominamy, polska premiera Asusa Eee Pad Transformer ma mieć miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia. Cena? Szacujemy, że będzie wynosiła ok. 2000 złotych (bez klawiatury). Więcej na temat tego modelu przeczytacie między innymi tu i tu.

źródło: własne

Komentarze

 • Lost

  A zapowiadało się tak dobrze… Ciekawe ile zażyczą sobie dodatkowo za klawiaturkę, bez której tablet Asusa niczym nie wyróżnia się na tle androidowej konkurencji.

 • vici

  a czy ktoś wie kiedy bedzie dostępny w USA bądź Kanadzie??

  • Powinien być jeszcze w kwietniu, ale głowy nie dam ;-)

 • Klopsik

  Jak to niczym się nie wyróżnia na tle androidowej konkurencji. Ma przecież świetny ekran IPS ten sam co iPad i iPad 2.

 • PoLi

  a asus nie podaje ceny w PL ?

 • klasyk

  i tym posunięciem tablet w pl nie będzie miał wcale sprzedaży.

  naprawdę, w tym chorym kraju każdy próbuje się nachapać – łącznie z oficjalną dystrybucją, zapominając, że lepiej sprzedać 5 tabletów na każdym zarabiając 100 zl, niż 1 tablet z zyskiem 500…
  bo prawdziwy zarobek przychodzi później na aplikacjach, akcesoriach, itd…
  około 430 funtów był pre-order na amazon/uk co daje 1930-50 za model Z KLAWIATURA. a w US ma być jeszcze taniej…
  osobiście za cenę 2k to rozważyłbym za wersje 3G + klawiatura

 • Człowiek z Piltdown

  klasyk, w USA jest taniej, bo po pierwsze, tam się podaje ceny bez sales tax (ichniejszego odpowiednika naszego VAT, który w każdym stanie jest inny), a po drugie, ów sales tax jest zawsze dużo niższy od naszego VAT. W UK VAT też jest niższy od naszego. Nie oskarżaj więc polskich dystrybutorów o nadmierną chciwość, tylko dziękuj tym, którzy uchwalili nam tak wysokie podatki :-P.

 • hellypton

  Ja klawiaturę bym sobie nawet odpuścił, ale interesuje mnie wersja 32GB+3G.

  • ja-nek

   Zauważ że bez klawiatury nie masz portu USB :(

   • hellypton

    No niestety, choć dobrze, że jest przynajmniej czytnik kart.

 • marek

  A kiedy wersja Slider ? :)

 • Leo

  jakbym mial kupowac tablet z doczepiana klawiatura to juz wolalbym netbooka – przeciez walsnie to wyroznia tablety ze nie maja sprzetowej klawiatury taka jest idea tabletu. Argument ze sprzetowa klawiatura w w/w tablecie to zaleta dla mnie to wada.

  • Leo(nard)

   Ideą wyróżniającą tablet jest chyba ekran dotykowy. Nie rozumiem jak doczepianą klawiaturę można traktować jako wadę. Przecież wcale nie trzeba jej używać – więcej można sobie kupić wersję bez klawiatury. Ale dobrze że jest opcja dokupienia klawiatury – wtedy tablet można przekształcić w talbeto-netbook.

 • klasyk

  @Człowiek z Piltdown
  w uk vat to obecnie chyba nadal 17,5% różnica do nas 5,5%
  za wspomnianą cenę w uk jest tablet + klawiatura
  w newsie jest mowa o cenie 2000pln za sam tablet.
  nie mówimy tu o różnicy do 100zl(wynikającej z naliczenia większego vat). W zależności od źródła klawiatura ma kosztować od 100 do 150$, co daje powiedzmy zakres 300-450pln, czyli z 2000 zrobi się znając nasze realia 2300-2400 za komplet.
  dla mnie taka różnica pomiędzy krajami EU jest chciwością/ślepotą dystrybutora. Jeżeli dochodzi do sytuacji, że pojedynczemu odbiorcy taniej jest kupić za granicą, zapłacić za kuriera i nadal być w lepszej cenie niż kupno w PL…

 • Człowiek z Piltdown

  @klasyk
  Potępiasz chciwego dystrybutora, mimo że ten jeszcze oficjalnej ceny nie podał. Te 2000 zł, które Cię tak bulwersują, to oszacowanie tabletowo.pl (przeczytaj uważnie ostatni akapit newsa, o którym dyskutujemy). Zresztą nawet jeśli oficjalna cena dystrybutora faktycznie taka będzie, to i tak w sklepach będzie 10-30% taniej. Oficjalne ceny detaliczne zawsze są brane z kosmosu, a sklepy sprzedają sprzęt z mniejszą marżą.

 • aaa

  Ja już zamówiłem w amazon.co.uk, zobaczymy kiedy dotrze, dopiero 18-tego będą mieć na stanie (wersję z klawiaturą zamówiłem ze względu na dodatkową baterię oraz fakt, że klawiatura pełni funkcję ochrony dla ekranu przy przenoszeniu oraz portów dodatkowych).

 • ja-nek

  Ciekawe jak w klawiaturze będzie rozwiązana kwestia polskich znaków (jeśli będzie)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona