Asus Eee Pad Transformer 2 z czterordzeniową Tegrą 3 (Kal-El)? - Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Transformer 2 z czterordzeniową Tegrą 3 (Kal-El)?

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Transformer 2 z czterordzeniową Tegrą 3 (Kal-El)? Nowości Plotki / Przecieki

Pamiętacie pierwsze plotki dotyczące następcy popularnego Asusa Eee Pad Transformer? Mówiły one, że prawdopodobnie będą dwie wersje tabletu – jedna z Androidem w najnowszej wersji (nie na tą chwilę, ale na moment jego premiery), a druga z Windows 8. Dziś pojawiły się kolejne spekulacje na jego temat – tym razem jednak o systemie Microsoftu źródła nie wspominają zupełnie nic.

Według najnowszych informacji Asus faktycznie ma w planach wydanie Eee Pad Transformer 2. Co więcej, ma pracować w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, a jednostką centralną ma być czterordzeniowa Tegra 3 (Kal-El). Kolejny tablet Asusa na rynku ma zadebiutować najwcześniej w październiku. Wskazuje na to choćby moment rynkowej premiery Tegry 3, która ma mieć miejsce w czwartym kwartale – podobnie jak Androida Ice Cream Sandwich.

Ale w tym, że Asus chce zdobyć coraz więcej serc (i portfeli) swoich klientów nie ma nic dziwnego – wiele wskazuje na to, że to właśnie Asus będzie vice-liderem rynku tabletów (zaraz za Apple). W 2011 roku koncern chce sprzedać łącznie dwa miliony tabletów z serii Eee Pad, co ma dać ok. 10% rynku tabletów pochodzących od innych producentów niż Apple.

Warto przypomnieć, że Asus ma w zanadrzu jeszcze kilka tabletów (poza Eee Pad Transformer). Wśród nich należy wymienić choćby Eee Pad Slider, Eee Pad MeMo 3D oraz PadFone. Jeśli ich cena okaże się równie konkurencyjna jak Transformera, Asus na pewno będzie mógł liczyć na sukces.

Tu z kolei, zatrzymując się chwilę przy cenie Eee Pad Transformer, warto zaznaczyć, że – według informacji pochodzących od źródeł DigiTimes, rynkowa cena tego tabletu (399 dolarów) jest prawie że równa kosztom ponoszonym przez Asusa na komponenty i jego produkcję. Zysk, rzekomo, pochodzi głównie ze sprzedaży stacji dokującej, która – jakby na to nie patrzeć – jest pożądanym akcesorium w przypadku tego urządzenia.

Źródła mgliście wspominają coś także na temat notebooka Asusa pracującego na czterordzeniowej Tegrze 3, pod kontrolą Google Chrome OS. Ten z kolei miałby się pojawić na rynku pod koniec roku.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona