Asus Eee Pad Memo - jednak z ekranem 3D - Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Memo – jednak z ekranem 3D

Tabletowo.pl Asus Eee Pad Memo - jednak z ekranem 3D Nowości

Na początku roku, podczas targów CES 2011, Asus zaprezentował cztery tablety. Dwa z nich – Eee Pad Transformer oraz Eee Slate EP121 – zostały już wprowadzone do sprzedaży (niestety, nie w Polsce – pierwszy dopiero na przełomie czerwca i lipca, natomiast drugi w ogóle nie trafi na nasze półki sklepowe). Kolejne dwa tablety Asusa debiutują właśnie na targach Computex 2011Asus Eee Pad Slider oraz Asus Eee Pad Memo – plus jeszcze Asus Padfone, zupełnie nowy projekt producenta. Tym razem przyjrzymy się 7-calowemu tabletowi Asus Eee Pad Memo, który – jak się okazało – przez ostatnie pół roku został nieco zmodyfikowany.

Kilka dni temu pisaliśmy, że najprawdopodobniej Eee Pad Memo zostanie wyposażony w trójwymiarowy ekran, do oglądania na którym nie trzeba posiadać specjalnych okularów. I faktycznie, tak się właśnie stało, co zostało dziś potwierdzone przez samego producenta.

7-calowy tablet Asusa został wyposażony w ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, wykonany w technologii IPS, dzięki czemu zapewnia szerokie kąty widzenia. Co ciekawe, ekran urządzenia jest pojemnościowy, jednak umożliwia także korzystanie z modelu za pomocą specjalnego, cyfrowego rysika – według wcześniejszych informacji jedynie w dwóch specjalnych aplikacjach: Media Note (notatnik) oraz Painter (rysowanie i szkicowanie), czyli coś jak w HTC Flyer.

Reszta parametrów technicznych raczej nie uległa zmianie, choć ta informacja na razie nie została potwierdzona. Jeśli specyfikacja została bez zmian, urządzenie zostanie wyposażone w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę 1,2 Mpix, slot kart microSD, wyjście HDMI, WiFi oraz Bluetooth. Całość pracuje w oparciu o Androida – najprawdopodobniej Honeycomb.

Warto zaznaczyć, że Eee Pad Memo jest drugim – po LG Optimus Pad tabletem z ekranem 3D. Różni je tylko jedna rzecz, a mianowicie wyświetlacz. Pierwszy z nich ma przekątną 7″, natomiast drugi – 8,9″. Który ciekawszy? To już musicie zdecydować sami.

Data rynkowej premiery Asusa Eee Pad Memo nie została ujawniona – podobnie jak jego cena.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona