Ważne

Asus Padfone oficjalnie! Czy faktycznie jest taki rewelacyjny?

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem spekulacji dotyczących tabletu Asusa, będącego w jakiś sposób połączeniem tabletu i smartfona (wskazywało na to pytanie “„break the rules: pad or phone?”). Od poniedziałku zaczęły pojawiać się plotki na temat ciekawego urządzenia. Później poznaliśmy jego nazwę – Padfone i szczątkowe fotki modelu. Tydzień przecieków związanych z Asusem Padfone zakończyliśmy wieczorem w niedzielę, kiedy to do sieci przeciekły zdjęcia modelu. Teraz już wszystko jest jasne – Asus Padfone został oficjalnie zaprezentowany!

Padfone to tablet z 10,1-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, wewnątrz którego można zamontować smartfon z ekranem o przekątnej 4″, pracujący w oparciu o Androida. Część tabletowa posiada własną baterię, która umożliwia ładowanie telefonu. Co więcej, jeśli nie mamy dostępu do żadnego hotspotu, możemy używać 3G z zamontowanej komórki do połączenia z internetem.

Niestety, to by było na tyle odnośnie Asusa Padfone. Parametry techniczne urządzenia wciąż pozostają wielkim znakiem zapytania, gdyż sam producent jeszcze nie podjął decyzji jakie komponenty znajdą się na pokładzie Asusa Padfone.

Na uwagę zasługuje fakt, iż smartfon został wyposażony w dwie kamerki – przednią i tylną. Z tym, że ta ostatnia – o rozdzielczości 5 Mpix – umożliwia wykonywanie zdjęć tabletem w momencie, gdy telefon jest zamontowany w jego obudowie.

Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat daty ewentualnego wprowadzenia urządzenia do sprzedaży, a tym bardziej na temat ceny modelu.

Co myślicie o Asusie Padfone?

Więcej zdjęć Asusa Padfone znajdziecie w tym wpisie.

źródło

Komentarze

 • sepako

  Nuda…

 • cortesss

  Podoba mi się to. Ale od razu pytania. Czy oba urządzenia działają na honeycomb lub ice cream ( jesli to pierwsza zabawka z tym os ), czy jedno na jednej a drugie na innej wersji systemu ? Czy tablet działa internetowo, nawet gdy smartfon nie jest zamontowany? Po części sam sobie odpowiem- to możliwe przez tethering widget. Sam tablet 3 g raczej wg mnie nie obsługuje ( chyba, ze inna sim w telefonie a inna w tabie ?) Bateria taba- jaka musi miec moc by ciągnąc siebie i ewentualnie doładowac telefon? I cena czegoś takiego- jeśli pójdą polityką Samsunga i HTC to cena będzie 3500- 4000 zl na starcie.

  • agn

   pokaza specyfikacje, pomyslimy nad nim :)

  • Tomasz

   Tablet jest tylko wydmuszką, nie działa bez telefonu. Jest to już oficalnie przez ASUSA ogłoszone.
   Sam tablet jest w zasadziem ekranem, baterią, głośnikami i dziurą na telefon.

   Nie wiadomo, czy będzie chodził na Androidzie. ASUS zapowiedział, że niemożliwe jest odpalenie na Honeycombie, a roboczo prawdopodobnie chodzi na Windows – bo ludzie zauważyli na filmie odpalonego Internet Explorera. Być może finalnie będzie na Windows.

   • Tomasz

    Ofc. ASUS liczy, że być może do gwiazdki będzie stable Ice Cream Sandwich, którzy rozwiąże wszystkie problemy konstrukcyjne.

 • Tomek

  cena takiego kompletu zarżnie ten pomysł juz na starcie

 • KISS

  “gdyż sam producent jeszcze nie podjął decyzji jakie komponenty znajdą się na pokładzie Asusa Padfone.”

  czyl to na razie tylko prototyp (?) ale może dzięki temu troche jeszcze nad nim pomyślą, dopracują (czytaj: wywalą tą tylną klapke) i będzie super

  • Tomasz

   Albo w ogóle z niego zrezygnują. Nawet nie ma pewności pod kontrolą jakiego OS’a będzie to chodziło… Obawiam się, że ASUS nawet nie jest pewien czy którykolwiek z OSów wystarczająco dobrze wesprze ten pomysł.

 • Lost

  Czyli okazało się, że wiele hałasu o nic:) Asus rzuca prototyp badając jednocześnie jaka jest reakcja na takie czy inne rozwiązania. Dla mnie osobiście miałby sens taki ‘tablet’ jako mobilna stacja do ładowania telefonu w cenie do 300pln. Patrząc jednak na to co zrobiła Motorola z ceną stacji do Atrixa – 499$, można jedynie mieć nadzieję, że Asus podejdzie inaczej do kwestii ceny jeśli oczywiście zdecyduje się na realizację konceptu.

 • Łoobooziuuu *__________________* toż to moje marzenie jest. Jako całkowitego geeka takich technologicznych gadżetów. Jaaaaa. Szczerze mówiac już jakiś czas temu myślałam o połączeniu telefonu i tabletu i szczerze powiedziawszy, Asus mi zrobił bardzo miły prezent planując PadFone’a :)

  I jeśli będzie pod chooinkę to po prostu czadersko! :D
  Zastanawia mnie tylko działanie Lodowej Kanapki. Tylko.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona