Assassin’s Creed

Assassin’s Creed Valhalla na zwiastunie fabularnym

Dwunasta już część Assassin’s Creed, czyli Valhalla właśnie otrzymała zwiastun fabularny, w którym przyjrzymy się fragmentom gry z Eivor lub Eivorem w roli głównej. Do zostania członkiem wikińskiego klanu zostało już niewiele ponad miesiąc.

Assassin’s Creed Valhalla będzie grą Ubisoftu i w pewnych aspektach na pewno będzie się podobać. Zwłaszcza, jeśli komuś brakowało:

  • wikingów,
  • otwartego świata z pytajnikami na mapie,
  • otwartego świata, ale od Ubisoftu,

to na pewno będzie zadowolony.

Assassin’s Creed Valhalla

Eivor to postać, którą przyjdzie nam kierować w czasach dziewięciowiecznej Europy. Staniemy nią na czele wikińskiego klanu, który dociera do wybrzeży Anglii i chcąc założyć tam swój nowy dom, popada w konflikt z królestwem Wessex.

Assassin’s Creed Valhalla na samym początku pozwoli nam na wybór bohatera – Eivor, to imię zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Zdecydujemy również o wyglądzie postaci, zmieniając jej fryzurę czy wyposażenie.

Sama rozgrywka przypomina doskonale serię AC, to znaczy obserwujemy ją z trzeciej osoby. Mamy główną linię fabularną, ale i zadania poboczne oraz pozostałe aktywności. Jednym z zadań będzie rozbudowa osady należącej do naszego klanu.

Z kolei system walki to po prostu usprawniona mechanika tego, co znamy już z poprzednich części, takich jak Origins czy Odyssey. Ponownie spodziewajcie się walk z postaciami znanymi z mitologii, w tym przypadku nordyckiej.

Assassin’s Creed

Assassin’s Creed Valhalla ukaże się 10 listopada 2020 roku na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X. Dwa dni później – na PlayStation 5.

Zobacz też: