Poznaliśmy tytuł najnowszej odsłony Assassin’s Creed – już nie mogę się doczekać!

Witamy w Valhalli

Seria Assassin’s Creed budzi chyba najwięcej emocji wśród wszystkich gier od Ubisoft i każda kolejna odsłona pada ofiarą obfitych przecieków na długo przed oficjalnym ujawnieniem. I tym razem graczom udało się przedwcześnie dojść do informacji o erze w jakiej osadzona będzie nowa przygoda asasynów, a francuski deweloper w końcu oficjalnie potwierdził plotki.

Świetna forma zapowiedzi

Na kanałach YouTube należących do Ubisoft około godziny 14:00 rozpoczęła się transmisja na żywo, w trakcie której widzowie mogli obserwować proces powstawania grafiki mającej zdradzać umiejscowienie akcji najnowszej odsłony Assassin’s Creed.

Reklama

Już po kilkudziesięciu minutach jasne stało się, że nowe perypetie asasynów będą rozgrywały się w trakcie ery wikingów. Fani doszli do tego dużo wcześniej za pośrednictwem wskazówek pozostawionych przez twórców w poprzednich częściach cyklu, choć spekulowano też na temat umiejscowienia gry w feudalnej Japonii czy nawet w trakcie II wojny światowej

Pod koniec transmisji zaprezentowano ekran zdradzający oficjalny tytuł gry – Assassin’s Creed: Valhalla. I w tym przypadku plotki się potwierdziły, bowiem był to jeden z dwóch wyciekłych wcześniej do sieci wariantów nazwy produkcji.

 

O samej grze póki co nie wiadomo nic, poza wyżej wymienionymi detalami. Najprawdopodobniej będzie to znacznie większy i bardziej rozbudowany od swoich poprzedników tytuł, co uzasadnia dłuższy względem Odyssey proces produkcyjny.

Umiejscowienie gry w erze wikingów stwarza ogromny potencjał na zbudowanie ogromnego świata i wtłoczenie do niego typowych, ubisoftowych mechanik, które nie pozwolą graczom na nudę. Fani Assassin’s Creed: Black Flag mogą już zacierać ręce, bowiem do gry zapewne powróci żegluga w nieco bardziej zaawansowanej formie. Morskie przeprawy stanowiły przecież lwią część żywotu wikinga i szkoda byłoby zmarnować szansę na przywrócenie tak uwielbianej przez fanów mechaniki.

Oficjalny pokaz Valhalli odbędzie się jeszcze dziś o godzinie 17:00 i bardzo możliwe, że przy jego okazji zostanie nam zaprezentowany spory fragment rozgrywki.

Jako fan epoki szczerze liczę na to, że twórcy postarają się zachować jak największą wierność faktom historycznym i obejdzie się bez głupotek, których seria na szczęście ostatnimi czasy zaczęła się pozbywać.

Majowe PlayStation Plus spędzimy na wsi lub w mieście

Źródło: Ubisoft,