(fot. 9to5Mac)

Aplikacja Apple TV pojawi się na wybranych telewizorach Sony

Aplikacja Apple TV na razie nie „przebiła” się przez największych konkurentów, jednak stopniowo jest wdrażana do kolejnych urządzeń. Sony właśnie poinformowało, że trafi ona na telewizory ze Smart TV, a dokładnie na serię Sony X900H.

Reklama

Z Apple TV skorzystamy na telewizorach Sony

Apple TV jest produktem stosunkowo nowym. Pozwala nam na korzystanie z usług giganta z Cupertino, takich jak np. Apple TV+. Dzięki niej możemy oglądać nowe filmy i seriale w usłudze streamingowej Apple, a także wybrane kanały telewizyjne. Teraz użytkownicy telewizorów Sony z serii X900H będą mogli cieszyć się filmami i oryginalnymi serialami, takimi jak np. „The Morning Show”, „See” czy „Greyhound”.

Warto wspomnieć, że aktualizacja na razie będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ponieważ na tym rynku właśnie usługa firmy z logo nadgryzionego jabłka jest najbardziej rozwinięta. Użytkownicy z tego regionu świata mogą skorzystać chociażby z telewizji na żądanie, w postaci kanałów, takich jak SHOWTIME czy CBS All Access.

Użytkownicy Sony X900H w USA mogą już korzystać z Apple TV na swoim urządzeniu (fot. Tabletowo.pl)
Użytkownicy Sony X900H w USA mogą już korzystać z Apple TV na swoim urządzeniu (fot. Tabletowo.pl)

Obecnie w Apple TV jest dostępnych ponad 100 000 filmów i programów telewizyjnych, w tym tytuły dostępne w rozdzielczości 4K HDR i ze wsparciem dla Dolby Atmos. Można je kupić lub wypożyczyć. Baza ta powinna cały czas rosnąć, ponieważ Apple chce realnie zagrozić konkurencji w postaci Netflixa czy Amazon Prime. Obecnie, w Stanach Zjednoczonych, subskrypcja Apple TV+ kosztuje 4,99$.

Aktualizacją zostały objęte telewizory z serii Sony X900H, jednak jak informuje sam producent, pod koniec tego roku stosowne uaktualnienie powinno pojawić się także na wybranych telewizorach z 2018 oraz większości modeli z 2019 i 2020 roku. Nie ma na razie informacji, kiedy aktualizacja trafi do modeli przeznaczonych na rynek europejski.