Apple TV pojawi się na nowych Xboksach i PlayStation 5

Aplikacja Apple TV, a wraz z nią wybrane usługi firmy z Cupertino, będą wkrótce dostępne na konsolach nowej generacji. Wystarczy więc Xbox Series X, Series S lub PlayStation 5, aby mieć wygodny dostęp do kolejnej bazy filmów i seriali.

Reklama

Apple otwiera się na inne platformy

Zespół Tima Cooka od dłuższego czasu stara się zarabiać nie tylko na sprzedaży iPhone’ów i innego sprzętu, ale również na usługach. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem dobrze. Cały dział, skupiający wszystkie usługi, stał się już drugim najważniejszym filarem finansowym i bez przerwy odnotowuje wzrosty.

Apple zdaje sobie sprawę, że w przypadku wybranych usług zamknięcie się we własnej klatce niekoniecznie byłoby dobrym ruchem. W związku z tym, aplikacje Apple Music i Apple TV znajdziemy na różnych platformach, nie tylko na tych z logo nadgryzionego jabłka. Z muzycznej usługi mogą korzystać użytkownicy Androida czy Windowsa, a wypożyczalnia filmów i serwis streamingowy z autorskimi produkcjami dostępny jest chociażby na telewizorach Samsunga i LG.

Dzięki takiemu podejściu, Apple może dotrzeć do wielu nowych użytkowników. Tym bardziej, że przykładowo przystawka Apple TV nie cieszy się jakimś dużym zainteresowaniem, więc dostępność aplikacji bezpośrednio w telewizorze umożliwia wygodny dostęp do filmów i seriali.

Apple TV wkrótce na konsolach nowej generacji

Nie powinniśmy być zaskoczeni, że firma z Cupertino wejdzie ze swoją usługą na konsole. Co więcej, tak naprawdę dziwne, że na taki ruch zdecydowano się dopiero teraz. W końcu, konsole sprzedają się świetnie, a konkurencja już dawno wydała własne aplikacje na Xboksa i PlayStation.

Aplikacja Apple TV na konsoli Microsoftu.
Aplikacja Apple TV na Xboksie (fot. @Tzunami_Sapp, Twitter)

Jak informuje Windows Central, osoby biorące udział w programie testowym Xbox Insiders, otrzymały dostęp do aplikacji Apple TV w wersji beta. Niewykluczone, że na finalne wydanie nie będziemy musieli długo czekać – premiera aplikacji może bowiem nastąpić 10 listopada, czyli wraz z Xboksem Series X i Series S.

Właściciele konsoli Sony również otrzymają dostęp do usługi Apple. Serwis 9to5Mac, powołując się na własne źródła, twierdzi, że aplikacja zadebiutuje też na PlayStation 5. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze szczegółów.