Amazon Prime Video oficjalnie po polsku, ale ceny nadal w euro

Do tej pory, odwiedzając stronę Amazon Prime Video, witały nas angielskie napisy, zachęcające do przetestowania usługi VOD, a później opłacania jej w walucie euro. Obecnie pojawiła się zmiana – strona została w pełni spolszczona. Opłaty za subskrypcję pozostały jednak nie zmienione, więc nadal nie rozliczymy się w złotówkach.

Reklama

„Witaj w Prime Video” – taki napis powita nas po odwiedzeniu strony primevideo.com, zatem serwis poprawnie odczyta naszą lokalizację i od razu wyświetli interfejs przygotowany dla polskiego użytkownika. Taką samą zmianę zauważymy w aplikacjach mobilnych oraz w smart TV – koniec z obcobrzmiącymi opisami seriali i produkcji Amazonu. To znaczy – z większością, gdyż wiele z nich nadal pisana jest piękną angielszczyzną.

Możliwość testowania usługi VOD od Amazonu mamy już od grudnia 2016 roku, kiedy to platforma otworzyła się na dziesiątki krajów na całym świecie. Biblioteka dostępnych materiałów z polskimi napisami początkowo była skromna, by z czasem sukcesywnie się powiększać. Oczywiście nadal sporo zasobów Prime Video nie obejrzymy czytając napisy w naszym rodzimym języku, ale jest zdecydowanie lepiej niż rok temu.

Na razie Amazon Prime Video zyskał polski interfejs, ale jest to tylko zapowiedzią większych zmian. Podobno możliwość rozliczania się z miesięcznej subskrypcji usługi VOD jest już bliska wdrożenia. Na ten moment nadal musimy posługiwać się euro by płacić za dostęp do zasobów serwisu.

W ciągu kilku następnych tygodni powinny pojawić się w tym temacie jakieś konkretniejsze informacje. Niewykluczone, że Amazon połączy pełne wejście do Polski (czyli z obsługą PLN i Fire TV czy Fire TV Stick) z premierą jakiegoś ważnego serialu. W tym momencie platforma wydaje już pieniądze na pierwsze europejskie produkcje na wyłączność. Najwięcej środków najpewniej pochłonie największe wyzwanie dla Prime Video – wysokobudżetowy serial w oparciu o tolkienowskie uniwersum Władcy Pierścieni.

 

źródło: Amazon, VODnews.pl