(fot. Tabletowo.pl)

Apple TV+ oferuje dodatkowe, darmowe miesiące usługi

Mamy dobrą wiadomość dla widzów Apple TV+. Firma Tima Cooka zdecydowała się na przedłużenie darmowego okresu próbnego, a także przygotowała kilka innych promocji.

Reklama

Bez większych sukcesów

Owszem, Apple zarabia coraz więcej na usługach, co wyraźnie widać w każdym kwartalnym raporcie przychodów. Klienci wydają miliony dolarów w App Store, chętnie kupują dodatkowe miejsce w iCloud, a Apple Music pod względem płatnych subskrypcji jest drugim największym serwisem streamingowym z muzyką na świecie.

Nie wszystkie jednak usługi cieszą się równie dużym zainteresowaniem. Mimo silnej promocji i ogromnych pieniędzy wydanych na autorskie produkcje, Apple TV+ pozostaje raczej w cieniu Netfliksa i innych popularnych konkurentów.

Reklama
Apple TV+.
Aplikacja Apple TV+ na komputerze Mac. (fot. Tabletowo.pl)

Problemem nie jest cena, bowiem 25 złotych za miesiąc to nie jest duża suma. Możliwe, że chodzi o autorskie produkcje. Owszem, nie brakuje kilku tytułów zrealizowanych na wysokim poziomie, ale Apple TV+ nie doczekało się naprawdę dużego hitu. Co więcej, oferta autorskich materiałów jest znacznie uboższa względem Netfliksa czy HBO GO.

Ponad rok bez płacenia za Apple TV+

W celu zapewnienia dobrego startu nowej usłudze, zespół Tima Cooka zdecydował się na przygotowanie całkiem atrakcyjnej promocji. Klienci Apple, którzy kupili nowy sprzęt z Cupertino po 10 września 2019 roku, otrzymali darmowy dostęp do Apple TV+ przez rok. To właśnie ta grupa stanowi sporą część widzów.

Apple może obawiać się, że po zakończeniu okresu próbnego, wielu użytkowników zrezygnuje z Apple TV+. W związku z tym, przygotowano kolejną promocję, mającą w założeniach zatrzymać widzów. Jak informuje TechCrunch, firma z Cupertino podjęła decyzję o przedłużeniu darmowego okresu – subskrypcje, które miały wygasnąć 1 listopada 2020 roku, będą automatycznie przedłużone do 31 stycznia 2021 roku. Zapłacić trzeba będzie dopiero 1 lutego 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że promocja dotyczy osób, które aktywowały darmowy okres próbny między 1 listopada 2019 roku, a 31 stycznia 2020 roku. Wszyscy będą mogli dalej bezpłatnie korzystać z usługi do lutego 2021 roku. Co więcej, przykładowo w przypadku aktywacji 15 listopada, pierwsza data rozliczenia wypadnie 15 lutego. Nie mamy do czynienia po prostu z dodaniem trzech darmowych miesięcy, ale z wydłużeniem okresu do wybranego dnia w lutym 2021 roku.

Bonusy przygotowano także dla pozostałych subskrybentów. Po pierwsze, klienci, którzy zdecydowali się we wspomnianym okresie na wykupienie Apple TV+ na rok, również dostaną darmowe miesiące do lutego 2021 roku. Po drugie, osoby, które wykupią miesięczny abonament przed 1 listopada 2020 roku, otrzymają w każdym miesiącu (listopad, grudzień i styczeń) 4,99 dolarów kredytu na zakupy w iTunes Store i App Store.

Apple ma w ciągu najbliższych dni wysłać odpowiednie e-maile do klientów, którzy zostali objęci promocją. Oczywiście podjęte kroki powinny zatrzymać widzów. Co natomiast dalej? Tutaj z pomocą przyjdzie pakiet Apple One, który przykładowo w Polsce za 25 złotych zapewnia dostęp do Apple Music, Apple Arcade i oczywiście Apple TV+. Dodatkowo otrzymujemy 50 GB w iCloud. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę atrakcyjnie.

 1. Mam darmowy rok AppleTV z nowym tabletem. Co z tego, nie można streamowac treści do Chromecasta – na co bez bólu pozwalają Netflix , Player czy Amazon Prime.

  1. Apple ma swoją konkurencyjną przystawkę TV, więc nie wiem skąd zdziwienie, że nie działa z Chromecastem :)

   PS, ale już na amazonowskim FireTV zdaje się, że działa bez problemów.

   1. Stad, ze wydawało mi się jednak, iż zarabianie na abonamentowej usłudze jest bardziej perspektywiczne niż ograniczanie się do jedynej własnej. Ale ok, ich strata.

  2. Większość nowych telewizorów ma AirPlay to standard Apple z kolei chromecast to standard Google, poza tym na TV masz prawdopodobnie aplikacje AppleTV. A warto bo Apple jakością przebija Netflixa poziomem seriali tez choć ich jest mało.

 2. Dodatkowe miesiące gratis? Po co… przecież nie w tym leży problem, a w braku nowych tresci. W miesiąc można obejrzeć całą bibliotekę z Apple TV+

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama