(fot. Tabletowo.pl)

Apple TV+ oferuje dodatkowe, darmowe miesiące usługi

Mamy dobrą wiadomość dla widzów Apple TV+. Firma Tima Cooka zdecydowała się na przedłużenie darmowego okresu próbnego, a także przygotowała kilka innych promocji.

Reklama

Bez większych sukcesów

Owszem, Apple zarabia coraz więcej na usługach, co wyraźnie widać w każdym kwartalnym raporcie przychodów. Klienci wydają miliony dolarów w App Store, chętnie kupują dodatkowe miejsce w iCloud, a Apple Music pod względem płatnych subskrypcji jest drugim największym serwisem streamingowym z muzyką na świecie.

Nie wszystkie jednak usługi cieszą się równie dużym zainteresowaniem. Mimo silnej promocji i ogromnych pieniędzy wydanych na autorskie produkcje, Apple TV+ pozostaje raczej w cieniu Netfliksa i innych popularnych konkurentów.

Apple TV+.
Aplikacja Apple TV+ na komputerze Mac. (fot. Tabletowo.pl)

Problemem nie jest cena, bowiem 25 złotych za miesiąc to nie jest duża suma. Możliwe, że chodzi o autorskie produkcje. Owszem, nie brakuje kilku tytułów zrealizowanych na wysokim poziomie, ale Apple TV+ nie doczekało się naprawdę dużego hitu. Co więcej, oferta autorskich materiałów jest znacznie uboższa względem Netfliksa czy HBO GO.

Ponad rok bez płacenia za Apple TV+

W celu zapewnienia dobrego startu nowej usłudze, zespół Tima Cooka zdecydował się na przygotowanie całkiem atrakcyjnej promocji. Klienci Apple, którzy kupili nowy sprzęt z Cupertino po 10 września 2019 roku, otrzymali darmowy dostęp do Apple TV+ przez rok. To właśnie ta grupa stanowi sporą część widzów.

Apple może obawiać się, że po zakończeniu okresu próbnego, wielu użytkowników zrezygnuje z Apple TV+. W związku z tym, przygotowano kolejną promocję, mającą w założeniach zatrzymać widzów. Jak informuje TechCrunch, firma z Cupertino podjęła decyzję o przedłużeniu darmowego okresu – subskrypcje, które miały wygasnąć 1 listopada 2020 roku, będą automatycznie przedłużone do 31 stycznia 2021 roku. Zapłacić trzeba będzie dopiero 1 lutego 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że promocja dotyczy osób, które aktywowały darmowy okres próbny między 1 listopada 2019 roku, a 31 stycznia 2020 roku. Wszyscy będą mogli dalej bezpłatnie korzystać z usługi do lutego 2021 roku. Co więcej, przykładowo w przypadku aktywacji 15 listopada, pierwsza data rozliczenia wypadnie 15 lutego. Nie mamy do czynienia po prostu z dodaniem trzech darmowych miesięcy, ale z wydłużeniem okresu do wybranego dnia w lutym 2021 roku.

Bonusy przygotowano także dla pozostałych subskrybentów. Po pierwsze, klienci, którzy zdecydowali się we wspomnianym okresie na wykupienie Apple TV+ na rok, również dostaną darmowe miesiące do lutego 2021 roku. Po drugie, osoby, które wykupią miesięczny abonament przed 1 listopada 2020 roku, otrzymają w każdym miesiącu (listopad, grudzień i styczeń) 4,99 dolarów kredytu na zakupy w iTunes Store i App Store.

Apple ma w ciągu najbliższych dni wysłać odpowiednie e-maile do klientów, którzy zostali objęci promocją. Oczywiście podjęte kroki powinny zatrzymać widzów. Co natomiast dalej? Tutaj z pomocą przyjdzie pakiet Apple One, który przykładowo w Polsce za 25 złotych zapewnia dostęp do Apple Music, Apple Arcade i oczywiście Apple TV+. Dodatkowo otrzymujemy 50 GB w iCloud. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę atrakcyjnie.