Apple TV+

Apple TV już dostępne dla właścicieli PlayStation 4 i 5

Aplikacja Apple, zapewniająca dostęp do usługi Apple TV+, a także cyfrowej wypożyczalni filmów, pojawiła się kolejnej platformie. Mogą z niej teraz korzystać użytkownicy konsol Sony.

Apple TV w wersji na PlayStation

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Tima Cooka zdecydowała się zapewnić dostęp do wybranych usług również właścicielom PlayStation 4 i 5. Dokładniej otrzymali oni aplikację Apple TV.

Wspomniana aplikacja służy do oglądania autorskich filmów i seriali z Cupertino, dostępnych w ramach usługi Apple TV+. Ponadto, użytkownik otrzymuje dostęp do bogatej biblioteki filmów, które może wypożyczyć na określony okres lub kupić na stałe. Warto zaznaczyć, że dostępne są tutaj klasyki kina, polskie filmy czy najnowsze produkcje, które niedawno zadebiutowały w kinach.

Apple TV na PlayStation.
(fot. @sigjudge, Twitter)

W przypadku Apple TV+ można skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Następnie należy płacić 24,99 złotych miesięcznie. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że znacznie ciekawszym wyborem jest wykupienie pakietu Apple One, który również kosztuje prawie 25 złotych, ale dodatkowo oferuje dostęp do Apple Music, Apple Arcade oraz 50 GB przestrzeni w iCloud.

Jeśli chodzi o cyfrowy sklep z filmami, to wypożyczenie zazwyczaj kosztuje 10-15 złotych, chociaż zdarzają się promocje poniżej 5 złotych. Z kolei kupno filmu na stałe to koszt od około 5 złotych do nawet około 50 złotych. Najwięcej trzeba zapłacić za nowe hity filmowe.

Aplikacja Apple powinna być już dostępna w sklepie Sony. Można ją pobrać za darmo bezpośrednio z poziomu konsoli.

Firma Tima Cooka stawia na usługi

Jak pokazują ostatnie raporty finansowe Apple, dział usług stał się drugim filarem finansowym firmy i obecnie pod względem przychodów ustępuje tylko sprzedaży iPhone’ów.

Mimo ciągle rosnących zysków, Apple nie zamierza ograniczać się wyłącznie do własnych platform. W związku z tym, wybrane usługi oferowane są nie tylko właścicielom iPhone’ów, iPadów czy Maków. Przykładowo, opisywana aplikacja Apple TV wydawana jest już na wybrane modele telewizorów, a także na konsole – Xbox i od teraz również na PlayStation. Oczywiście głównym celem jest zdobycie kolejnych klientów, co powinno pozytywnie przełożyć się na przychody.