(fot. Tabletowo.pl)

Apple nie zapomniało o Androidzie. Aplikacja Apple Music w nowej wersji

Użytkownicy Androida, którzy zamiast Spotify czy Tidala, preferują Apple Music mogą pobrać aktualizację aplikacji. Nowa wersja wprowadza funkcję odtwarzania bez przerw i kilka innych usprawnień.

Nie wszystkie usługi Apple wymagają iPhone’a

Firma z Cupertino nie słynie z otwartości. Zarówno urządzenia, jak i aplikacje oraz usługi, zazwyczaj zamknięte są w „jedynym słusznym ekosystemie”. Nie oznacza to jednak, że wybrane funkcje i oprogramowanie nie są dostępne na platformach konkurencji. Dobrym przykładem jest tutaj Apple Music, z którego skorzystamy na Androidzie, Windowsie, w przeglądarce internetowej, a nawet na wybranych telewizorach Smart TV.

Średnia ocen nie zachwyca. (fot. Google)

Oczywiście głównym celem jest dotarcie z usługą muzyczną do jak największego grona odbiorców i próba nawiązania walki ze Spotify. Niestety, nie odbywa się to przy zachowaniu jakości, z którą Apple powinno się kojarzyć. iTunes na Windowsie nie słynie ze zbyt dobrej optymalizacji. Z kolei patrząc na średnią ocen i opinie o Apple Music w Google Play, wyraźnie widać, że aplikacja z pewnością nie należy do tych najlepszych.

Mimo iż aplikacja z Cupertino ma problemy z jakością na Androidzie i można odnieść wrażenie, że jest traktowana jako produkt drugiej kategorii, to nie została całkowicie porzucona. Użytkownicy z czasem otrzymują funkcje wprowadzone w wersji na iOS – np. ciemny motyw.

Apple Music na Androidzie z zestawem nowości

Nowa aktualizacja wprowadza kilka zmian w Apple Music na Androidzie. Dodano odtwarzanie bez przerwy, czyli odtwarzanie kolejnych utworów bez słyszalnego, cichego przejścia pomiędzy nimi. Usprawnień doczekała się również funkcja pobierania utworów – m.in. dokładniejszy widok postępu zapisywania utworu w pamięci urządzenia.

Apple Music 3.3.0 na Androidzie. (fot. AndroidPolice)

Apple w oficjalnej liście zmian wspomina jeszcze o ulepszeniach w Android Auto. Tak, z usługi można również korzystać na ekranie samochodu. Nie wiadomo jednak, o jakie dokładnie usprawnienia chodzi. Z wstępnych raportów wynika, że nic się nie zmieniło. Z drugiej strony, może chodzić wyłącznie o usunięcie wcześniej znalezionych błędów, występujących u części użytkowników.

Dodatkowo, aktualizacja ma zawierać ogólne ulepszenie wydajności aplikacji. Apple Music w wersji 3.3.0 jest już udostępniany przez Google Play.