Słuchaj muzyki z telewizora: Apple Music od dziś dostępne w Samsung Smart TV

Samsung może pochwalić się pewnym osiągnięciem: jako pierwsza firma wprowadziła aplikację Apple Music na swoje inteligentne telewizory. Domyślam się, że to informacja typu „w to mi graj” dla użytkowników muzycznej usługi giganta z Cupertino.

Samsung stara się wciąż uzupełniać pulę aplikacji możliwych do zainstalowania na telewizorach Smart TV. Najnowszą jest program Apple Music, dzięki której połączymy się ze swoimi ulubionymi utworami i odpalimy w domu godzinami sklecane playlisty, przygotowywane na tak ważne wydarzenia jak pełna emocji podróż zbiorkomem czy wycieczka do sklepu po niezbędne produkty.

Reklama

Na których telewizorach Samsunga dostępne jest Apple Music?

Zgodnie z informacją producenta, aplikacja Apple Music będzie dostępna w telewizorach Samsung Smart TV QLED i UHD wyprodukowanych w latach 2018 – 2020. Mogą ją pobierać użytkownicy urządzeń w ponad 100 krajach, w tym w Polsce. Uzupełnia to współpracę ekranów Samsunga z Apple TV oraz AirPlay – można z nich korzystać od 2019 roku.

Samsung jest wyjątkowo dumny z tego, że jako pierwszej firmie udało się zadbać o integrację z Apple Music. Jak wyraził się Salek Brodsky, wiceszef biznesowy firmy,

„Naszym celem zawsze było dostarczanie użytkownikom najlepszej rozrywki. Teraz jest to dla nas szczególnie ważne, bo spędzając coraz więcej czasu w domu wszyscy potrzebujemy nowości. W ubiegłym roku jako pierwsi zaproponowaliśmy użytkownikom aplikację Apple TV, z kolei dziś rozszerzamy współpracę z Apple oferując dostęp do Apple Music. Dzięki temu możemy zaproponować niezrównane możliwości w zakresie rozrywki szczególnie tym, którzy oczekują dostępu do szerokiej gamy aplikacji na swoich Smart TV.”

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy telewizor stał się jednym z najważniejszych sprzętów elektronicznych w naszych domach. Wzbogacanie możliwości Smart TV o kolejne opcje jest więc nad wyraz pożądane.

Użytkownicy Samsung Smart TV mogą pobrać Apple Music ze sklepu z aplikacjami i zalogować się do swojego konta używając Apple ID albo uruchomić proces subskrypcji bezpośrednio z telewizora. Możliwe jest także włączenie bezpłatnych testów usługi na 3 miesiące – oczywiście o ile wcześniej już nie korzystaliśmy z takiej możliwości.

Samsung pokazał telewizor… bez ramek. Robi wrażenie!

źródło: informacja prasowa