Apple Watch 6
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Apple zadba o zdrowie psychiczne użytkowników? Aplikacja „Mind” na WatchOS może w tym pomóc

Nadchodząca konferencja WWDC 2021 zapowiada się coraz ciekawiej. Wygląda na to, że Apple może szykować zupełnie nową aplikację na swoje smartwatche z WatchOS. „Mind” prawdopodobnie skupi się na utrzymaniu umysłu użytkownika w dobrej kondycji. Wskazówki prowadzące do tego programu pojawiły się w bibliotece App Store.

Reklama

Fani Apple mogą już ustawiać się w blokach startowych. Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się bowiem konferencja Worldwide Developers Conference 2021, organizowana przez giganta z Cupertino w Kalifornii. Nowe MacBooki Pro z kolejną odsłoną autorskiego procesora (najprawdopodobniej nazwanego Apple M2) czy też szereg zmian w iOS – to tylko kilka przykładów z tego, czego możemy spodziewać się w trakcie konferencji.

Nowa aplikacja „Mind” może trafić na smartwatche z WatchOS

Trudna sytuacja na świecie przyczyniła się do tego, że coraz więcej firm przykłada sporą uwagę do aspektów prozdrowotnych swoich urządzeń. Nie inaczej postępuje Apple, które już w przypadku ostatniego Apple Watcha series 6 dało wyraźnie do zrozumienia, że jest to bardzo ważny element tego smartwatcha.

Jeden z użytkowników Twittera – Khaos Tian – który zajmuje się produkcją programów na urządzenia z systemem Apple, odnalazł w App Store notkę sugerującą wprowadzanie zupełnie nowej aplikacji na inteligentne zegarki z systemem watchOS.

Fragment wpisu „com.apple.Mind” prawdopodobnie dotyczy nowej aplikacji, która miałaby zadebiutować wraz z najnowszą wersją systemu, czyli WatchOS 8. Wydaje się, że „Mind” (tłum. Umysł) odpowiadać będzie za jakąś formę funkcji związanych z dbaniem o zdrowie psychiczne użytkowników. Na ten moment ciężko wyrokować jednak, czym dokładnie będzie niniejsza aplikacja.

Aplikacja Mind trafi na WatchOS?
Aplikacja „Mind” zmierza na WatchOS? (fot. Andrzej Libiszewski / Tabletowo.pl)

Opublikowana przez dewelopera lista identyfikatorów pakietów z WatchOS zawiera także wpisy dotyczące „NanoTips” i „NanoContacts”, czyli aplikacji znanych już z iPhone’a. Może to być kolejny krok zmierzający do uniezależnienia Apple Watcha poprzez wprowadzenie osobnej wersji aplikacji na inteligentny zegarek.

Wszystko stanie się jasne już dziś wieczorem. Transmisję z konferencji będzie można obejrzeć m.in. na YouTube i oficjalnej stronie Apple. Informacje o nowościach giganta z Cupertino znajdziecie także na naszej stronie.