iPhone XR (fot. Miłosz Lis / Tabletowo.pl)

Niedrogi iPhone XR zostanie z nami aż do drugiego kwartału 2021 r.

Pierwszy „średniopółkowy” smartfon Apple, iPhone XR, nawet mimo tego, że oferował ekran o niezbyt wysokiej rozdzielczości oraz aparat z jednym obiektywem, przyjął się bardzo dobrze. Producent będzie go sprzedawać nawet po premierze iPhone’a 12.

Premiery smartfonów Apple w 2020 i 2021 roku

Terminy premier nowych iPhone’ów wciąż nie są dokładnie znane. Możemy operować ogólnikami, takimi jak „iPhone 12 zostanie zaprezentowany w październiku” czy „nie wszystkie iPhone’y trafią do sprzedaży w tym roku”.

Odnośnie tej drugiej kwestii – to wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście tak będzie. Nowy iPhone 12s, czyli iPhone 12 bez modemu 5G, a z LTE, trafi na półki sklepowe nie wcześniej niż w drugim kwartale 2021 roku. Przynajmniej tak sprawę przedstawia tech analityk Komiya.

Apple iPhone XR

Roszady w ofercie Apple

Apple zamierza przy okazji premiery nowych iPhone’ów zdjąć ze sklepów oferty iPhone’ów 11 Pro i 11 Pro Max. Co ciekawe jednak, wyraźnie starszy iPhone XR nadal będzie sprzedawany, i to przez kolejnych parę miesięcy, aż do wybranego przez Apple momentu w pierwszym kwartale 2021 roku. Zapewne koniec dystrybucji iPhone’a XR zazębi się w jakiś sposób z premierą sklepową iPhone’a 12s, która zgodnie z szacunkami – będzie miała miejsce w lutym.

Najbardziej interesuje mnie, jak bardzo podobne do siebie będą iPhone 11 oraz iPhone 12s. Apple, chcąc utrzymywać dwa produkty, tak zbliżone specyfikacją i możliwościami, będzie musiało rozsądnie je wycenić, tak by ewentualna opłacalność zakupu iPhone’a 11 nie stała na przeszkodzie w zdobywaniu nowych użytkowników iPhone’a 12s. Ten drugi model ma podobno kosztować jakieś 800 dolarów.