(fot. Apple)

Wirtualne światy w Apple Arcade zostały otwarte dla wybrańców

Nowa usługa Apple, która skierowana jest do graczy, oficjalnie wystartuje w czwartek, 19 września. Niektórzy jednak już teraz zgłaszają dostępność Apple Arcade na urządzeniach z iOS.

Apple Arcade dla pierwszych użytkowników

Usługa została zapowiedziana podczas marcowej konferencji Apple. Wówczas dowiedzieliśmy się, że firma zamierza w tym roku wprowadzić Apple Arcade z biblioteką gier, a także Apple TV+ z autorskimi produkcjami, serialami i filmami. Obie usługi będą dostępne w ramach miesięcznych abonamentów i w założeniach mają jeszcze bardziej umocnić dział usług Apple, który wyrasta na jeden z filarów finansowych firmy.

Po zapowiedzi Apple Arcade, na dalsze szczegóły musieliśmy czekać pół roku, do kolejnej dużej konferencji. W minionym tygodniu, oprócz nowych iPhone’ów i Apple Watcha Series 5, firma Tima Cooka przedstawiła nowe informacje – poznaliśmy cenę i datę premiery Apple Arcade. Jak już wspomniałem we wstępie, serwis startuje 19 września. Natomiast cena to 24,99 złotych za każdy miesiąc korzystania.

Wybrańcy, którzy najwidoczniej znaleźli się na liście szczęśliwców przygotowanej przez Apple, zaczęli dziś zgłaszać dostępność Apple Arcade. Mogą oni korzystać z usługi na urządzeniach, które działają pod kontrolą testowego iOS 13 lub iOS 13.1.

(fot. MacRumors)

Mimo iż Apple Arcade pojawił się już u części osób korzystających z testowych wydań iOS, to wciąż nie jest dostępny na pozostałych urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka. Usługa jest bowiem skierowana również ma komputery z macOS, a także na przystawkę Apple TV.

Jak wskazuje serwis MacRumors, obecnie lista gier składa się z około 54 tytułów. Z czasem mają pojawić się następne produkcje. Biblioteka Apple Arcade to przede wszystkim prostsze produkcje, aczkolwiek powinno znaleźć się w niej kilka większych gier.

Apple Arcade dla wszystkich już w tym tygodniu

Użytkownicy urządzeń Apple będą mogli sprawdzić usługę w ramach darmowego miesiąca. Później trzeba będzie płacić 24,99 złotych za każdy miesiąc. Apple obiecuje, że w ramach abonamentu już tej jesieni dostępnych będzie 100 różnych gier, oczywiście wszystkie bez reklam. Ponadto, dostępna będzie możliwość dzielenia subskrypcji z pięcioma członkami rodziny.

Listę dostępnych gier na start usługi znajdziecie w naszym oddzielnym tekście.

źródło: MacRumors