Aplikacja Telefon od Google z funkcją nagrywania rozmów? To możliwe
(fot. pixabay.com)

Aplikacja Telefon od Google z funkcją nagrywania rozmów? To możliwe

Aplikacja Telefon od Google może otrzymać obsługę nagrywania rozmów. To ważna wiadomość dla chociażby fanów smartfonów Xiaomi.

Nowa, wyczekiwana funkcja w aplikacji Google

W smartfonach z serii Pixel, modelach wydawanych w ramach programu Android One, a także w urządzeniach wybranych producentów, mimo zastosowania własnej nakładki, domyślnie instalowana jest aplikacja Telefon od Google. Jak sama nazwa wskazuje, służy ona przede wszystkim do wykonywania połączeń głosowych.

Z pewnością do jej zalet można zaliczyć intuicyjny i prosty interfejs. Chociaż, patrząc na średnią ocen w Google Play i liczne skargi użytkowników, pojawią się problemy z poprawnym działaniem. Do tego dochodzi brak niektórych funkcji znanych z konkurencyjnych rozwiązań – np. nagrywanie rozmów.

„AirDrop” w smartfonach z Androidem coraz bliżej. Nadchodzi Nearby Sharing

Serwis XDA Developers zauważa, że Google może wreszcie spełnić prośby użytkowników, wprowadzając opcję rejestrowania rozmów. Wskazówki zostały odkryte w kodzie wersji 43.0.289191107. Sugeruje on, że aplikacja dostanie nieznacznie przebudowany zestaw przycisków i inne zasoby, aby umożliwić nagrywanie. Korzystanie z funkcji miałoby się sprowadzać wyłącznie do kliknięcia na nowy przycisk, bez żadnego dodatkowego kombinowania.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Wdrożenie opisanej funkcji nie jest pewne. Obecnie nie mamy do czynienia nawet z testami beta, a wyłącznie wewnętrznymi znamionami w aplikacji. Z drugiej strony, sugerują one, że Google faktycznie nad czymś pracuje. Ponadto, XDA Developers zwraca uwagę, że firma z Mountain View rozważa przywrócenie interfejsów API do rejestrowania rozmów w przyszłej wersji Androida.

Po co czekać na Google? W końcu jest sklep z aplikacjami…

Mogłoby się wydawać, że użytkownicy nie muszą czekać na Google, bowiem w sklepie znajdują się dialery firmy trzecich, które zapewniają rejestrację dźwięku podczas rozmów. Cóż, firma wraz z Androidem 9 Pie zablokowała obejścia stosowane przez programistów, więc w przypadku smartfonów bez roota pozostało zapomnieć o tej funkcji. Wyjątkiem były niektóre urządzenia z Androidem zmodyfikowanym przez producentów – np. smartfony Xiaomi z nakładką MIUI.

Smartfony Xiaomi umożliwiają jeszcze nagrywanie rozmów, ale to też się zmieni. Na nowych modelach, które otrzymają oprogramowanie w wersji globalnej, domyślnie będzie instalowana aplikacja Telefon od Google. W związku z tym, wprowadzenie rejestracji połączeń dla właścicieli nowych Xiaomi może okazać się niezwykle ważnym dodatkiem.

Polecamy również:

Aktualizacja dla Huawei Mate 20 Pro do Androida 10 i EMUI 10 wstrzymana

źródło: XDA Developers