(fot. pixabay.com)

Aplikacja Telefon od Google z funkcją nagrywania rozmów? To możliwe

Aplikacja Telefon od Google może otrzymać obsługę nagrywania rozmów. To ważna wiadomość dla chociażby fanów smartfonów Xiaomi.

Nowa, wyczekiwana funkcja w aplikacji Google

W smartfonach z serii Pixel, modelach wydawanych w ramach programu Android One, a także w urządzeniach wybranych producentów, mimo zastosowania własnej nakładki, domyślnie instalowana jest aplikacja Telefon od Google. Jak sama nazwa wskazuje, służy ona przede wszystkim do wykonywania połączeń głosowych.

Z pewnością do jej zalet można zaliczyć intuicyjny i prosty interfejs. Chociaż, patrząc na średnią ocen w Google Play i liczne skargi użytkowników, pojawią się problemy z poprawnym działaniem. Do tego dochodzi brak niektórych funkcji znanych z konkurencyjnych rozwiązań – np. nagrywanie rozmów.

„AirDrop” w smartfonach z Androidem coraz bliżej. Nadchodzi Nearby Sharing

Serwis XDA Developers zauważa, że Google może wreszcie spełnić prośby użytkowników, wprowadzając opcję rejestrowania rozmów. Wskazówki zostały odkryte w kodzie wersji 43.0.289191107. Sugeruje on, że aplikacja dostanie nieznacznie przebudowany zestaw przycisków i inne zasoby, aby umożliwić nagrywanie. Korzystanie z funkcji miałoby się sprowadzać wyłącznie do kliknięcia na nowy przycisk, bez żadnego dodatkowego kombinowania.

Wdrożenie opisanej funkcji nie jest pewne. Obecnie nie mamy do czynienia nawet z testami beta, a wyłącznie wewnętrznymi znamionami w aplikacji. Z drugiej strony, sugerują one, że Google faktycznie nad czymś pracuje. Ponadto, XDA Developers zwraca uwagę, że firma z Mountain View rozważa przywrócenie interfejsów API do rejestrowania rozmów w przyszłej wersji Androida.

Po co czekać na Google? W końcu jest sklep z aplikacjami…

Mogłoby się wydawać, że użytkownicy nie muszą czekać na Google, bowiem w sklepie znajdują się dialery firmy trzecich, które zapewniają rejestrację dźwięku podczas rozmów. Cóż, firma wraz z Androidem 9 Pie zablokowała obejścia stosowane przez programistów, więc w przypadku smartfonów bez roota pozostało zapomnieć o tej funkcji. Wyjątkiem były niektóre urządzenia z Androidem zmodyfikowanym przez producentów – np. smartfony Xiaomi z nakładką MIUI.

Smartfony Xiaomi umożliwiają jeszcze nagrywanie rozmów, ale to też się zmieni. Na nowych modelach, które otrzymają oprogramowanie w wersji globalnej, domyślnie będzie instalowana aplikacja Telefon od Google. W związku z tym, wprowadzenie rejestracji połączeń dla właścicieli nowych Xiaomi może okazać się niezwykle ważnym dodatkiem.

Polecamy również:

Aktualizacja dla Huawei Mate 20 Pro do Androida 10 i EMUI 10 wstrzymana

źródło: XDA Developers