Facebook logo (fot. Facebook)

Aplikacja Facebooka zniknęła z Microsoft Store. Tak, było coś takiego

Choć korzysta z niego niewielu użytkowników, Microsoft Store dla Windows 10 istnieje i można w nim znaleźć przynajmniej kilka przydatnych aplikacji. Jedną z nich był Facebook, a napisałem to w czasie przeszłym, bo właśnie został stamtąd usunięty.

Reklama

Facebook dla Windows: czy ktoś z tego w ogóle korzystał?

O tym, że aplikacja Facebooka jest dostępna w Microsoft Store, wiedziałem jeszcze w czasach Windowsa 8 czy 8.1. Pewnego razu nawet zdecydowałem się ją pobrać, żeby sprawdzić jej możliwości w nowym, tak chwalonym przez Microsoft interfejsie Metro. Była wówczas mocno kulawa, nie oferowała nawet obsługi w języku polskim.

Od tego czasu z pewnością wiele się zmieniło, jednak czy kogokolwiek to interesowało? Raczej nie, w przeciwnym wypadku nie zdecydowano by się na jej uśmiercenie.

Reklama

Co teraz? Wiadomo…

W opublikowanym komunikacie przedstawiciele Facebooka informują o zakończeniu dystrybucji swojej aplikacji przez Microsoft Store w dniu 28 lutego. Wszystkim, którzy dotychczas korzystali z aplikacji radzą, by przesiąść się na wersję przeglądarkową, czyli rozwiązanie najbardziej oczywiste z oczywistych. Istotne jest jednak, by dla własnego bezpieczeństwa korzystać z najnowszej wersji swojej ulubionej przeglądarki.

Microsoft Store dla Windows 10, a komu to potrzebne?

Obecnie zdecydowana większość użytkowników Windows 10 nie korzysta ze sklepu Microsoft Store, zapewne nie wiedząc nawet o jego istnieniu. Swoją drogą, nie ma się czemu dziwić. Od lat przyzwyczajeni jesteśmy do pobierania każdej aplikacji osobno, najlepiej ze strony jej producenta a następnie jej samodzielnego instalowania. Fakt, że niektóre ze zdobywanych w ten sposób aplikacji dostępne są w wygodnym Microsot Store, niewiele tu zmienił.

Jest jednak grupa użytkowników, którzy chętnie z niego korzystają. Mowa oczywiście o graczach, którzy za jego pośrednictwem mogą pobierać gry w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Dla nich to rozwiązanie jest tym bardziej wygodne, że korzystają z rozwiązania systemowego którego nie trzeba odrębnie instalować i aktualizować. To właśnie w Microsoft Store można znaleźć takie tytuły jak Forza czy Gears 5.

Brak Facebooka w Microsoft Store raczej nie będzie odczuwalny, mam rację? Jeżeli ktoś z niego korzystał i ma inne zdanie, chętnie się z nim zapoznam w komentarzach.

Źródło: mspoweruser.com