Windows 10 zaczyna dostawać nowe kolorowe ikony. Ktoś jest testerem?

Microsoft zaczyna wdrażać nowe ikony w Windowsie 10. Pierwsi testerzy mogą już cieszyć się z odświeżonego wyglądu drobnych elementów systemu.

Microsoft poinformował jakiś czas temu o zamiarze zmodernizowania szaty ikon systemowych. Co prawda, zanim dojdzie do pełnego wdrożenia wszystkich założeń projektu Fluent Design, miną pewnie całe lata, jednak już ten pierwszy mały sygnał dotyczący zmian w Windowsie 10 cieszy i czekam na ich oficjalne wprowadzenie. Na razie ikony dostępne są dla osób biorących udział w programie Windows Insider.

Lekki zefirek świeżości

Testerzy należący do kanału aktualizacji Fast ring mogą zauważyć, że zmieniło się wiele ikon aplikacji wbudowanych w system. Nowy wizerunek zyskały na przykład grafiki kalkulatora, poczty e-mail, dyktafonu, budzika, zegara, filmów, telewizji czy kalendarza. Microsoft będzie sukcesywnie podmieniał ikony z obecnych, stylizowanych na biało, na ich bardziej kolorowe odpowiedniki.

(fot. The Verge)

Żeby zobaczyć nowe ikony na swoim komputerze już teraz, trzeba być niejawnym testerem nowych funkcji Windowsa 10. Program Windows Insider został stworzony dla klientów biznesowych, deweloperów oraz osób, które chcą wziąć udział w ulepszaniu działania tego systemu i to oni mogą testować tego typu nowości jako pierwsi. Chcąc dołączyć do insiderów, musimy zarejestrować się na tej stronie.

Wystarczy jednak poczekać kilka dni, żeby zobaczyć nowe ikony poczty i kalendarza na własnym komputerze czy laptopie z Windows 10To dlatego, że trafiły one do kanału aktualizacji Release Preview, co oznacza, że na pewno zostaną wdrożone globalnie, dla wszystkich użytkowników systemu.

To dopiero początek odświeżonego Windowsa 10

Nowy komplet ikon jest tylko częścią szeroko zakrojonych wysiłków Microsoftu w celu modernizacji i lepszego projektowania programów i usług, zbiorczo określanych jako Fluent Design. Ikony wraz z nieco odświeżonym logo systemu pojawią się na pewno w Windowsie 10X, przeznaczonym na urządzenia z dwoma ekranami.

Już wcześniej mogliśmy zaobserwować modyfikację ikon pakietu Microsoft Office czy przeglądarki Edgektóre teraz będą bardziej pasować do nachodzącego stylu wizualnego Windowsa.

Dziś dzień wielkiej zmiany. Przeglądarka Microsoft Edge przechodzi na Chromium

źródło: The Verge