Xbox Console Streaming nareszcie w Polsce. Gotowi na Gears 5 na telefonie?

Jako użytkownik PlayStation 4 bardzo cenię sobie funkcję „Gry Zdalnej”, dzięki której mogę przesłać ekran konsoli na swojego MacBooka lub iPada i grać w obrębie swojej sieci bezprzewodowej. Xbox ma w kontekście streamingu bardzo ambitne plany, jak zapowiadany od dawna xCloud, ale dziś pora na coś nieco skromniejszego, ale również bardzo przydatnego i podobnego do „Gry Zdalnej” znanej z konsoli konkurencji.

Reklama

Do tej pory Xbox Console Streaming był dostępny jedynie w USA i Wielkiej Brytanii. Teraz przyszła pora na to, by usługa ta pojawiła się w reszcie krajów — w tym i w Polsce. Na czym to polega? Od tej pory każdą zainstalowaną grę na naszej konsoli Xbox One możemy przenieść na ekran naszego smartfona i tabletu przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej. Dzięki temu mamy możliwość wygodnego grania w ulubione gry na urządzeniu przenośnym (Android w wersji 6.0 lub nowszej, Bluetooth w wersji 4.0+). Warto przy okazji wyposażyć się w specjalny uchwyt, który pomoże nam przymocować telefon do sparowanego kontrolera Xboxa. Na razie wersja testowa Xbox Console Streaming nie obsługuje gier z kompatybilności wstecznej Xbox 360 i pierwszego Xboxa.

Reklama

Dokładna instrukcja jak uruchomić Xbox Console Streaming znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie Microsoftu.

Xbox Console Streaming
Xbox Console Streaming (źródło: Microsoft)

Warto jednak zaznaczyć, że usługa ta nadal jest w fazie testów, lecz jednocześnie pierwsze opinie napawają optymizmem. Pamiętajcie, by zadbać o odpowiednie połączenie sieciowe – Microsoft zaleca Wi-Fi z co najmniej 10 Mbps pobieraniem i 4,75 Mbps wysyłaniem. Wymagane jest również dołączenie do programu Xbox Insider, ale spokojnie, zajmuje to tylko chwilę.

Wojna na serwisy strumieniujące gry – Microsoft pokazuje Project xCloud w akcji, a Google zapowiada własną usługę

To jak, sprawdzicie osobiście Xbox Console Streaming?

Źródło: xbox.com, news.xbox.com