Forza Street dostępna za darmo na PC, a wkrótce trafi także na smartfony z Androidem i iOS

Tego się nie spodziewałem. Microsoft, który przez ostatnie lata stał się znany z nieco „kwadratowego” podejścia do rynku mobilnego, co ostatecznie przypieczętował zamknięciem Windowsa 10 Mobile, skutecznie odzyskuje zaufanie użytkowników smartfonów za pomocą znakomitych aplikacji na Androida i iOS. Do tej pory deweloper ten zajmował się głównie przenoszeniem na mobilne ekrany programów biurowych pokroju Office’a, ale przyszedł też czas na wprowadzenie jego najlepszej serii gier wyścigowych – Forzy.

Reklama

Forza Street, bo tak nazywa się nowa gra Microsoftu, jest już dostępna jako darmowy tytuł dla użytkowników systemu Windows 10. Pobierzecie ją >stąd<.

https://youtu.be/07TffPtB_Jg

Reklama

Forza Street zabiera graczy na ulice Miami, gdzie mogą rozpocząć swoją karierę kierowcy. W grze znajdzie się mnóstwo kultowych wozów – od retro klasyków sprzed lat po najnowsze supersamochody. Będzie można je ulepszać i modyfikować. Microsoft obiecuje „usprawnione sterowanie” i wiele atrakcji – między innymi krótkie, jednominutowe wyścigi. Najbardziej ciekawi, czy Microsoft wprowadzi element crossplay’owy, by osoby mające grę zainstalowaną na komputerach mogły ścigać się z użytkownikami tabletów i smartfonów.

Jak dotąd, Microsoftowi było trochę nie po drodze z grami mobilnymi, ale jeśli Forza Street pójdzie w ślady swojego starszego rodzeństwa, na przykład zbierającej znakomite opinie Forzy Horizon, to możemy mieć do czynienia z prawdziwym hitem.

Gra ma trafić na Androida i iOS jeszcze tego roku. Oby jak najszybciej, to wtedy będę mógł bezboleśnie przeskoczyć z Asphalta 9.

 

źródło: Microsoft

 

Reklama