Coraz fajniejszy ten Xbox Game Pass – Children of Morta i Tekken 7 już dostępne

Nie wiem, czy to kwestia rocznika, w którym do sprzedaży trafią najnowsze odsłony popularnych konsol, czy producenci zaczęli przykładać się do promocji swoich usług subskrypcyjnych, ale tytuły, które pojawiają się w nich w ostatnim czasie, to naprawdę fajne gierki. Tym razem coś extra dostaną posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass – Tekken 7 i Children of Morta to tytuły, nad którymi warto przysiąść nieco dłużej.

Tekken 7 – tytuł mówi sam za siebie

Konsolowe bijatyki mają to do siebie, że potrafią całkowicie zdominować każdą domówkę, o ile tylko jej organizator jest w posiadaniu konsoli i dwóch padów. Co ważne, w miarę upływu czasu imprezy rozgrywka staje się coraz bardziej ekscytująca, a kwestia zwycięstwa z konkretnym graczem staje się sprawą honoru. Dzięki najnowszej aktualizacji Xbox Game Pass każdy posiadacz jeszcze najnowszego Xboksa będzie mógł przypomnieć sobie ten niepowtarzalny klimat. Co prawda znajomi, z którymi kiedyś godzinami grało się w Tekkena, raczej już wyrośli i pozakładali rodziny, niemniej może właśnie to Tekken 7 okaże się fajnym pretekstem do organizacji spotkania po latach.

Children of Morta – warto spróbować, nie pożałujecie, oj nie…

Nigdy nie widziałem, by worek pieniędzy zrobił świetną grę komputerową. Ta parafraza pamiętnych słów legendarnego Johana Cruyffa świetnie pasuje do produkcji właśnie takich, jak wspomniana Children of Morta. Okazuje się, że niezależne, niewielkie studio, które o budżecie na produkcję gry AAA może tylko pomarzyć, potrafi wypuścić coś, co wciągnie graczy na długie godziny, a przy okazji zgłosi aspirację do tytułu najlepszej gry swojego roku. Dzięki Children of Morta, czyli klasycznemu hack’n’slash 2D w starym stylu wiemy już, że garstka pasjonatów z dobrym pomysłem może wskazać miejsce w szeregu armii deweloperów zatrudnionych przez jednego z największych wydawców na świecie.

A teraz, jak zwykle, promocja

Model subskrypcyjny ma to do siebie, że bardzo często objęty jest atrakcyjnymi promocjami, niezależnie od tego, czy mówimy o grach, serwisach streamingowych czy… karnecie na siłownię. Nie inaczej jest w przypadku Xbox Game Pass, którego pierwszy miesiąc kosztuje teraz 4 złote dla wszystkich nowych graczy. Nieoficjalnie wiemy, że ci „starsi” też mogą skorzystać z tej promocji. A zatem… nic tylko grać :).

Źródło: Xbox