Apex Legends Mobile - oficjalna grafika promocyjna (źródło: EA)
Apex Legends Mobile - oficjalna grafika promocyjna (źródło: EA)

Apex Legends na telefonach! Zarejestruj się do mobilnej bitwy

Starcia drużynowe, legendarni bohaterowie oraz jedno z najlepszych battle-royale? To nic innego jak Apex Legends, które wreszcie zmierza na urządzenia mobilne. Electronic Arts ogłosiło wstępną rejestrację dla najbardziej zapalonych fanów uniwersum Respawn Entertainment.

Legendy na telefonie

Pomysł wprowadzenia Apex Legends na mobilne salony nie jest nowy. Próbowało tego również Fortnite, choć kombinacje z obchodzeniem prowizji dla Google oraz Apple sprawiły, że Epic Games musiało zdjąć grę z obu mobilnych platform. Electronic Arts z pewnością nie popełni podobnego błędu, dlatego ich produkcja ma sporą szansę na wieloletnią popularność.

Wiemy, że mobilny Apex Legends będzie odbiegać od stacjonarnego odpowiednika swoją zawartością. Pytanie brzmi, jak bardzo? Electronic Arts obiecuje wszystkie znane legendy, tryby przeznaczone specjalnie dla mobilnych graczy, a także usprawnienia związane z sterowaniem dotykowym.

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której gracze mobilni rywalizują w tych samych meczach graczami odpalającymi tytuł na konsolach Sony oraz Microsoftu. Apex Legends na telefonach będzie zamkniętym ekosystemem, który paradoksalnie może być bardziej oblegany niż oryginał. Wiemy już to chociażby na przykładzie popularności Call of Duty: Mobile.

Rejestracja do Apex Legends Mobile

Zasady przedwstępnej rejestracji są banalnie proste. Wystarczy wejść do sklepu Google Play, znaleźć aplikację Apex Legends Mobile, a następnie kliknąć przycisk potwierdzający rejestrację. Jeżeli będziecie mieli szczęście, Electronic Arts wkrótce wyśle Wam informację o przyznanym dostępie do wczesnej wersji gry.

Tutaj również warto zaznaczyć, że z rejestracji zostały wykluczone Rosja i Białoruś. Aby zagrać, potrzebny Wam będzie smartfon z przynajmniej 4 GB wolnej pamięci, systemem Android w wersji 6.0, a także procesorem pokroju Snapdragon 435 lub Mediatek Helio P20. Urządzenie musi również wspierać OpenGL w wersji 3.1, a także być wyposażone w minimum 2 GB pamięci RAM. Jeżeli rozmawiamy o smartfonach Apple, tutaj wymaganiem jest przynajmniej iPhone 6S.

Trzeba przyznać, są to dość łagodne wymagania, jak na tak zaawansowaną grę. Najpierw jednak, niech ona się ukaże dla wszystkich graczy. Wtedy dopiero ocenimy jej wydajność, a przede wszystkim – rację bytu i frajdę z rozgrywki.