Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile

Apex Legends na iPhone’y – limitowana wersja beta już wkrótce

Plany uruchomienia mobilnego Apex Legends sięgają 2019 roku. Zaczynają one nabierać pełniejszych kształtów. Z grą na smartfony zapoznają się wreszcie posiadacze urządzeń z iOS.

Beta Apex Legends Mobile na iOS

Fani gatunku battle royale zapewne znają Apex Legends od podszewki. Ta odnosząca sukcesy gra zajęła sobie ważne miejsce wśród sieciowych FPS-ów i wciąż je utrzymuje, choć coraz więcej graczy narzeka na mnożące się problemy. Ponadto wersja na Nintendo Switch nie miała szans zyskać sobie miana dobrego portu, więc Respawn Entertainment zapewne pokłada spore nadzieje w nadchodzącej wersji mobilnej.

Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile

O Apex Legends Mobile, przeznaczonym na smartfony słychać już od jakichś trzech lat. W maju 2019 roku Electronic Arts ujawniło plany wydania Apex Legends na urządzenia przenośne.

Gra nie będzie prostym portem wersji na PC i konsole (zresztą edycja na Switcha udowodniła, że nie ma czegoś takiego jak „prosty port”). Apex Legends Mobile będzie specjalnie dostosowane do sprzętów mobilnych. Pociągnie to za sobą konsekwencje – żeby umożliwić graczom prowadzenie starć na równych zasadach, nie ma mowy o cross-play’u. Jeśli zdecydujemy się na rozgrywkę mobilną, naszymi przeciwnikami będą wyłącznie gracze ze smartfonami w dłoniach.

Apex Legends Mobile od wielu miesięcy testowany jest w różnych częściach świata na smartfonach z systemem Android. Teraz przyszedł czas na uruchomienie podobnego programu dla właścicieli iPhone’ów. Na blogu EA pojawił się post, który to oficjalnie ogłasza.

Premiera gry wciąż nieokreślona

Wszelkie znaki na ziemi i niebie mówią, że premiera Apex Legends Mobile jest już blisko. Terminu jednak wciąż nie ogłoszono. Jak na razie, ograniczone testy gry na iOS będą dostępne w Australii, Nowej Zelandii, Singapurze, Malezji, Filipinach, Indonezji, Meksyku, Peru, Argentynie i Kolumbii. Taki „miękki start” daje nadzieję na uruchomienie tytułu globalnie jeszcze przed zakończeniem roku.