(fot. pixabay.com)

Użytkownicy Android Auto skarżą się na problemy z kluczowymi funkcjami nawigacji Waze

Android Auto pozwala korzystać z nawigacji Waze, która ma kilka ważnych przewag nad popularnymi Mapami Google. Niestety, nie zawsze działa ona idealnie. Użytkownicy zaczęli bowiem zgłaszać problemy z obsługą głosową, funkcją raportowania incydentów na drodze, a także doświadczają innych błędów.

Waze nie zawsze działa poprawnie

Jak informuje serwis 9to5Google, powołując się na liczne skargi umieszczone na stronie Reddit, kilka ostatnich aktualizacji aplikacji Waze mogło negatywnie wpłynąć na jej jakość. Problemy dotyczą głównie używania nawigacji w wydaniu na Android Auto.

Jeden z problemów dotyczy obsługi głosowej z wykorzystaniem Asystenta Google. Wydanie komendy z prośbą o aktywowanie nawigacji do domu nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Aplikacja Waze uruchamia się, ale tylko wyświetla mapę, bez wyznaczenia trasy do wskazanego punktu. Użytkownicy muszą więc robić to ręcznie, co w przypadku obsługi w samochodzie nie zawsze jest wygodne.

AutoMapa z funkcją CB Radia. Nowość już dostępna na urządzeniach z Androidem

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że w Waze często nie działają dźwiękowe informacje nawigacji. Pozostaje więc używanie tylko wizualnych wskazań. Ponadto, interfejs aplikacji podczas uruchamia nawigacji potrafi na chwilę „zamarznąć”. Jedynym rozwiązaniem jest poczekanie aż ponownie zacznie ona działać poprawnie. Nie pomaga bowiem nawet odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Waze.

Jedną z kluczowych funkcji Waze jest możliwość zgłaszania incydentów na drodze. Niestety, tutaj również pojawiają się problemy. Przycisk raportowania potrafi zniknąć, co uniemożliwia ostrzeganie innych użytkowników o wypadku czy kontroli prędkości. Część osób informuje, że zostaje on przywrócony, gdy samochód nie jest w ruchu. Raczej mało prawdopodobne, że jest to zamierzona zmiana wprowadzona przez Google. W końcu znaczna większość incydentów jest zgłoszona podczas jazdy samochodem. W tym przypadku rozwiązaniem okazuje się powrót do poprzedniej wersji aplikacji.

Problemy nie występują u wszystkich osób

Nie wszyscy użytkownicy skarżą się na działanie Waze po zainstalowaniu ostatnich aktualizacji. Nawigacja najwyraźniej sprawia problemy tylko u część osób. Mimo tego, Google powinien jak najszybciej zbadać zgłaszane błędy i jeśli to możliwe, wydać odpowiednią aktualizację.

Owszem, pewnym wyjściem jest sięgnięcie po Mapy Google, które są naprawdę dobrą nawigacją. Jednakże, Waze oferuje chociażby wspomniane raportowanie incydentów, a także pokazuje aktualną prędkość obowiązującą na danym odcinku, co dla wielu kierowców może być kluczową funkcją nawigacji samochodowej.

Polecamy także: 

Android w samochodzie z własną bazą aplikacji. Google ogłasza otwarcie platformy

źródło: 9to5Google