(fot. AutoMapa)

AutoMapa z funkcją CB Radia. Nowość już dostępna na urządzeniach z Androidem

Mapy Google dla wielu użytkowników smartfonów stały się główną nawigacją. Nie oznacza to jednak, że aplikacja jest najlepszym rozwiązaniem na rynku. Chociażby AutoMapa, która oferuje dopracowany tryb pracy offline, informacje o maksymalnej prędkości, a także ma bazę fotoradarów, może okazać się lepszą nawigacją. Kolejną zaletą ma być funkcja przypominająca CB Radio, która właśnie wdrażana jest do mobilnej aplikacji.

Jak podają twórcy AutoMapy, główne zalety nowej funkcji to: możliwość rozmów pomiędzy wszystkimi użytkownikami, opcja tworzenia prywatnych i firmowych kanałów, a także odsłuch wielu kanałów jednocześnie.

Reklama

AutoMapa na smartfonach otrzymała AutoCB

Nowość wprowadzana właśnie u użytkowników AutoMapy na smartfonach nazywa się AutoCB. Jak podkreśla AutoMapa w komunikacie prasowym, funkcja łączy w sobie najlepsze cechy klasycznego Radia CB, eliminując jednocześnie jego wady. Użytkownik nie musi bowiem martwić się o zasięg czy bałagan w eterze.

Nowość ma w założeniach usprawnić otrzymywanie informacji o wypadkach, miejscach kontroli i innych zdarzeniach na drodze. Aby lepiej zintegrować AutoCB z samochodem, producenci AutoMapy wprowadzili możliwość połączenia aplikacji z zewnętrznym przyciskiem aktywującym mikrofon w urządzeniu. W zależności od typu auta można wykorzystać do tego przycisk na kierownicy lub użyć zewnętrznego przycisku sprzętowego wykorzystującego technologię Bluetooth. Powinno to pozytywnie przełożyć się na komfort, a także na bezpieczeństwo podczas używania AutoCB.

Europejskie modele Volvo będą się nawzajem komunikować

Funkcja umożliwia rozmowę nie tylko z kierowcami znajdującymi się w okolicy, ale także pozwala na tworzenie prywatnych kanałów, na których rozmowa będzie prowadzona wyłącznie przez zaproszonych użytkowników. Warto dodać, że podczas korzystania z kanału prywatnego, można jednocześnie mieć włączony podsłuch innych kanałów.

Twórcy AutoMapy dodają, że nowa funkcja powinna sprawdzić się zarówno podczas prywatnych podróży, jak i w rozwiązaniach flotowych. Obecne nowość wdrażana jest w wersji na Androida – wystarczy pobrać najnowszą aktualizację aplikacji. Użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą iOS-a muszą zaś poczekać do najbliższej aktualizacji.

źródło: materiały prasowe