(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto z kolejnym problemem. Pojawia się komunikat „wykryto wilgoć”

Użytkownicy Android Auto skarżą się na kolejny błąd występujący w oprogramowaniu Google. Z ustaleń wynika, że występuje on po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji, oznaczonej jako 5.5.

Komunikat „wykryto wilgoć”

Na nowy problem z Android Auto zwraca uwagę serwis Autoevolution. Błąd występuje w najnowszej wersji oprogramowania (5.5) i prawdopodobnie dotyczy wyłącznie urządzeń Samsunga.

Android Auto – komunikat wykryto wilgoć.
(fot. Autoevolution)

Po podłączeniu smartfona do systemu infotainment za pomocą kabla, wyświetlany jest komunikat informujący o wykryciu wilgoci w złączu USB. Mogłoby się wydawać, że nie ma on nic wspólnego z oprogramowaniem dla kierowców i najpewniej smartfon miał kontakt z wodą lub winny jest kabel.

Użytkownicy zaznaczają jednak, że wcześniej komunikat w ogóle nie występował i zaczął pojawiać się dopiero po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji. Co więcej, nie jest on wyświetlany, gdy smartfon jest ładowany kablem używanym w samochodzie. Potwierdza to, że winny jest faktycznie Android Auto.

Próby wyczyszczenia złącza w smartfonie lub użycia innego kabla najczęściej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Można próbować powrócić do starszej wersji aplikacji Android Auto, aczkolwiek nie mamy gwarancji wyeliminowania błędu.

Problemy z Android Auto występują zbyt często

Ostatnio przeglądając internet, trafiłem na artykuł, w którym autor twierdzi, że kierowcy dużo jeżdżący samochodem nie powinni kupować iPhone’a, bowiem się rozczarują. Smartfony z Androidem zostały przedstawione jako znacznie lepszy wybór. Cóż, nie zgadzam się z tym. Uważam, że oba systemy w większości zadań prezentują równie wysoki poziom, i jak najbardziej sprawdzą się podczas dłuższych podróży.

Niestety, nie w każdym scenariuszu oprogramowanie Google potrafi zapewnić jakość oferowaną przez iOS. Chodzi o nakładki na systemy infotainment w samochodach – CarPlay sprawia po prostu odczuwalnie mniej problemów. Zauważyłem to u siebie, wielu znajomych częściej skarży się właśnie na Android Auto i częściej możemy przeczytać o występujących błędach.

Nie, CarPlay nie jest idealny i także posiada niedociągnięcia, ale jego użytkownicy mogą liczyć na bardziej stabilną pracę. Przykładowo, w ciągu ostatnich tygodni dowiedzieliśmy się, że Android Auto błędnie wyświetla okładki albumów, a także pojawiają się problemy z obsługą głosową, co może uniemożliwić wysłanie wiadomości.