(fot. Porsche)

Porsche zauważyło, że klienci mają nie tylko iPhone’y – pojawi się więc obsługa Android Auto

Użytkownicy smartfonów Samsunga, Motoroli, Xiaomi i wielu innych producentów w końcu będą mogli korzystać z Android Auto w samochodach Porsche. Niemiecka firma oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie odpowiedniej aktualizacji.

Reklama

Właściciele Porsche musieli czekać naprawdę długo

Producent samochodów ze Stuttgartu jest jednym z ostatnich dużych graczy, który zdecydował się wdrożyć obsługę Android Auto. Do tej pory dostępny był wyłącznie Apple CarPlay – w przypadku smartfonów działających pod kontrolą Androida trzeba było ograniczyć się wyłącznie do uboższego rozwiązania, czyli zwykłego połączenia przez Bluetooth.

Warto zaznaczyć, że niemiecka firma nie jest tutaj wyjątkiem. Chociażby BMW czy Lexus dość długo opierali się Android Auto. Niektórzy tłumaczyli to zbyt małą liczbą klientów ze smartfonami z Androidem, a inni wskazywali nawet wątpliwe podejście Google do prywatności użytkowników.

Android Auto wkrótce w Porsche
(fot. Porsche)

Pierwszym samochodem, który pozwoli korzystać z oprogramowania Google, będzie Porsche 911 z roczniku modelowego 2022. Dzięki temu kierowcy jednego z najbardziej rozpoznawalnych aut sportowych wreszcie otrzymają wygodny dostęp do wielu aplikacji ze smartfona z Androidem, takich jak Mapy Google, Spotify czy Asystenta Google.

Wprowadzenie Android Auto to jeden z elementów planowanej, większej aktualizacji, która ma odczuwalnie odświeżyć system infotainment, zbliżając go do systemu z elektrycznego Taycana. Wśród nowości należy jeszcze wymienić wbudowaną aplikację Apple Music i Apple Podcasts, a także bardziej konfigurowany interfejs, który pozwoli lepiej wykorzystać 10,9-calowy ekran w samochodzie. Nie zabraknie asystenta głosowego Porsche, a także bardziej rozbudowanej nawigacji, aczkolwiek będą to opcje dodatkowo płatne.

Ponadto pojawi się możliwość wyjechania z miejsca parkingowego za pomocą smartfona. Jeśli przykładowo ktoś zaparkuje zbyt blisko naszego Porsche 911, to bez wsiadania będziemy mogli wyjechać, zarządzając całym manewrem z poziomu mobilnej aplikacji.

Co z pozostałymi samochodami?

Wdrożenia Android Auto należy również oczekiwać w innych modelach. Najpewniej niebawem z oprogramowania Google będzie można też skorzystać w nowym 718 i Panamerze, a także w SUV-ach – Cayenne i Macan. Szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.