(fot. Porsche)

Porsche Taycan rozpędzi się do 200 km/h w 9,6 sekundy! Wystarczy aktualizacja oprogramowania

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli pierwszych egzemplarzy Porsche Taycan. Firma wprowadzi zestaw nowych funkcji w ramach darmowej aktualizacji oprogramowania.

Ulepszenia w działaniu zawieszenia i szybszy sprint do 200 km/h

Producent ze Stuttgartu właśnie ogłosił, że właściciele elektryków Porsche Taycan, które zostały dostarczone w roku modelowym 2020, dostaną funkcje znane z nowszych egzemplarzy. Trzeba przyznać, że zestaw nowości jest całkiem spory.

W przypadku modeli wyposażonych w pneumatyczne zawieszenie, wśród nowości pojawi się funkcja Smartlift. Dzięki temu kierowca będzie mógł zaprogramować działanie zawieszenia w taki sposób, aby jego ustawienia zmieniały się w konkretnych, częściej odwiedzanych miejscach – np. zwiększenie prześwitu tuż przed progiem zwalniającym lub podczas wjazdu do garażu.

Porsche Taycan
(fot. Porsche)

Kolejna zmiana ma poprawić system kontroli trakcji, a także przyspieszenie w przypadku Porsche Taycan Turbo S. Pozwoli to na sprint od 0 do 200 km/h w czasie 9,6 sekundy, czyli o 0,2 sekundy szybciej.

Nowości podczas ładowania

Funkcja służąca do planowania zużycia energii zapewni (jeśli oczywiście będzie to możliwe) ustawienie poziomu naładowania, z jakim Porsche Taycan ma dotrzeć do miejsca docelowego.

Natomiast podczas uzupełnienia energii, gdy poziom naładowania niezbędny do przejechania pozostałej trasy zostanie osiągnięty, kierowca otrzyma stosowny komunikat w samochodzie, a także mobilnej aplikacji. Funkcja będzie dostępna tylko, gdy w nawigacji mamy ustawiony cel podróży.

Ponadto, dzięki opcji oszczędzania akumulatorów, w razie potrzeby, pojawi się możliwość zmniejszenia mocy ładowania – np. z 270 kW do 200 kW. Powinno to mieć pozytywny wpływ na żywotność akumulatorów.

Dodatkowe funkcje w nawigacji i Apple Podcast

Podczas korzystania z nawigacji dostępna będzie możliwość wyświetlania informacji online bezpośrednio na mapie, a także aktualnych danych drogowych z dokładnością do poszczególnego pasa ruchu.

Porsche Taycan
(fot. Porsche)

Jeśli użytkownik zaloguje się za pomocą Apple ID w Porsche Taycan, zyska dostęp do usługi Apple Podcast, a także tekstów piosenek w aplikacji Apple Music. Należy zaznaczyć, że nie jest tutaj konieczne korzystanie z iPhone’a. Dodatkowo, z Apple CarPlay można będzie korzystać bezprzewodowo.

W związku z tym, że aktualizacja obejmuje także optymalizację oprogramowania dla wielu jednostek sterujących, co wiąże się z dostosowaniem skrzyni biegów i późniejszą kalibracją komponentów napędu, konieczna będzie wizyta w serwisie Porsche.