(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Android Auto trafi do BMW. Pojawi się pełna integracja z cyfrowym kokpitem

Właściciele nowych modeli BMW nie będą już ograniczeni wyłącznie do Apple CarPlay. Bawarski producent samochodów ogłosił, że wkrótce wprowadzona zostanie obsługa Android Auto.

Oprogramowanie Google w BMW

Aktualne w BMW, w przeciwieństwie do chociażby Audi, Mercedesa czy Volvo, wspierany jest tylko Apple CarPlay. Użytkownicy urządzeń z Androidem nie mogą więc wyświetlić wybranych aplikacji, takich jak Spotify czy Mapy Google, na ekranie systemu infotainment. Pozostaje więc im przykładowo korzystanie z połączenia Bluetooth, aby słuchać ulubionej muzyki zapisanej na smartfonie.

Jasne, wbudowany system BMW iDrive jest jednym z najlepszych rozwiązań na rynku, ale czasami brakuje wygodnego dostępu do aplikacji i danych trzymanych na smartfonie. Na szczęście, BMW w końcu podjęło decyzję o zmianie podejścia. Producent oficjalnie ogłosił, że od połowy 2020 roku zacznie wprowadzać wsparcie dla oprogramowania Google dla kierowców.

Android Auto na ekranie centralnym BMW iDrive 7.0 (fot. BMW)

Podobnie jak w przypadku Apple CarPlay, połączenie będzie realizowane bezprzewodowo. Oczywiście nie zabraknie możliwości sięgnięcia po kabel. Niezależnie od sposobu połączenia, pojawi się opcja ładowania smartfona – urządzenia z bezprzewodowym ładowaniem w standardzie Qi zawsze można odłożyć na specjalną półkę.

BMW podaje, że Android Auto jest w pełni zintegrowany z cyfrowym kokpitem. Dzięki temu, wszystkie ważne informacje pojawią się nie tylko na ekranie centralnym, ale również pomiędzy wirtualnymi zegarami tuż za kierownicą. Ponadto, Android Auto będzie współpracować z wyświetlaczem Head-Up znajdującym się na przedniej szybie.

Kiedy i w jakich modelach?

Android Auto w BMW zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na żywo podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2020 i będzie dostępny od lipca 2020 roku dla wszystkich pojazdów z systemem operacyjnym BMW iDrive 7.0.

BMW iDrive 7.0 znajdziemy już m.in. w nowej serii 1 (F40), serii 3 (G20), serii 7 (G11/G12) po lifcie, serii 8, X5 (G05), X6 (G06) i X7 (G07), a także w Z4 (G29). Dodam, że miałem go okazję dokładniej sprawdzić – zainteresowanych Czytelników zapraszam do testu najnowszego wcielenia systemu BMW.

Polecamy również:

Nowe BMW serii 3, smartfon i Apple Watch – sprawdziłem, co oferuje BMW Connected

źródło: BMW