(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Android Auto z nowymi opcjami personalizacji menu głównego

Najnowsza aktualizacja Android Auto powinna przełożyć się na wygodniejsze nawigowanie po szufladzie z aplikacjami. Dodatkowo, można teraz wyświetlić proste wskazania o temperaturze.

Android Auto z większymi możliwościami personalizacji

Znacząco przebudowana wersja oprogramowania Google dla kierowców, która oficjalnie zadebiutowała w wakacje, wprowadziła zmieniony ekran główny i szufladę aplikacji. Dzięki temu, podobnie jak w Apple CarPlay, w jednym miejscu otrzymujemy dostęp do wszystkich apek obsługiwanych po podłączeniu smartfona do samochodu.

Reklama

Wdrażane właśnie zmiany w Android Auto pozwalają na edycję menu głównego, co sprowadza się do wyboru oprogramowania widocznego na ekranie samochodu. Jeśli nie korzystamy z danej aplikacji, to można ją po prostu usunąć z szuflady, aby nie zabierała miejsca, niepotrzebnie wydłużając listę dostępnych apek.

Niestety, Google ograniczyło opcje konfiguracji ekranu głównego. Nie mamy bowiem pełnej dowolności w wyborze widocznych aplikacji. Przykładowo, nie można usunąć Map Google, Muzyki Play czy funkcji Telefonu. Rozumiem, że pewne apki, jak chociażby Ustawienia, muszą pozostać, ale pewnie wielu użytkowników Spotify chętnie ukryłoby Muzykę Play.

Powyższy problem można jednak obejść. Wystarczy wyłączyć aplikację w ustawieniach smartfonu i ponownie uruchomić Androida Auto. Powinna ona wówczas zniknąć z listy zainstalowanych.

Należy zaznaczyć, że konkurencyjne Apple CarPlay pod tym względem również jest ograniczone. Owszem, możemy pozbyć się kilku aplikacji z ekranu, ale większość systemowych musi pozostać. Za małe pocieszenie uznajmy możliwość zmiany kolejności aplikacji na liście – nieużywane można przerzucić na sam koniec.

Android Auto z małym dodatkiem

Nie jest to znacząca zmiana, aczkolwiek warto o niej wspomnieć. Obok wskaźnika siły sygnału i poziomu naładowania akumulatora w smartfonie, można teraz dodać informację o bieżącej temperaturze na zewnątrz. Dane pobierane są z internetu.

Obie nowości włączane są po stronie serwera. Warto jednak posiadać najnowszą wersję aplikacji.

Android Auto w Polsce?

Niestety, wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnej premiery Android Auto w Polsce. Aplikacji nie znajdziemy w sklepie Google Play, mimo iż dobrze obsługuje ona język polski. Cóż, pozostaje więc poradzić sobie samemu. W związku z tym, przygotowaliśmy dla Was poradnik, pokazujący krok po kroku, jak zainstalować Android Auto.

Polecamy również:

Android Auto otrzymał muzyczną aplikację Samsunga

źródło: Softpedia, własne