(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Android Auto z nowymi opcjami personalizacji menu głównego

Najnowsza aktualizacja Android Auto powinna przełożyć się na wygodniejsze nawigowanie po szufladzie z aplikacjami. Dodatkowo, można teraz wyświetlić proste wskazania o temperaturze.

Reklama

Android Auto z większymi możliwościami personalizacji

Znacząco przebudowana wersja oprogramowania Google dla kierowców, która oficjalnie zadebiutowała w wakacje, wprowadziła zmieniony ekran główny i szufladę aplikacji. Dzięki temu, podobnie jak w Apple CarPlay, w jednym miejscu otrzymujemy dostęp do wszystkich apek obsługiwanych po podłączeniu smartfona do samochodu.

Reklama

Wdrażane właśnie zmiany w Android Auto pozwalają na edycję menu głównego, co sprowadza się do wyboru oprogramowania widocznego na ekranie samochodu. Jeśli nie korzystamy z danej aplikacji, to można ją po prostu usunąć z szuflady, aby nie zabierała miejsca, niepotrzebnie wydłużając listę dostępnych apek.

Niestety, Google ograniczyło opcje konfiguracji ekranu głównego. Nie mamy bowiem pełnej dowolności w wyborze widocznych aplikacji. Przykładowo, nie można usunąć Map Google, Muzyki Play czy funkcji Telefonu. Rozumiem, że pewne apki, jak chociażby Ustawienia, muszą pozostać, ale pewnie wielu użytkowników Spotify chętnie ukryłoby Muzykę Play.

Powyższy problem można jednak obejść. Wystarczy wyłączyć aplikację w ustawieniach smartfonu i ponownie uruchomić Androida Auto. Powinna ona wówczas zniknąć z listy zainstalowanych.

Należy zaznaczyć, że konkurencyjne Apple CarPlay pod tym względem również jest ograniczone. Owszem, możemy pozbyć się kilku aplikacji z ekranu, ale większość systemowych musi pozostać. Za małe pocieszenie uznajmy możliwość zmiany kolejności aplikacji na liście – nieużywane można przerzucić na sam koniec.

Android Auto z małym dodatkiem

Nie jest to znacząca zmiana, aczkolwiek warto o niej wspomnieć. Obok wskaźnika siły sygnału i poziomu naładowania akumulatora w smartfonie, można teraz dodać informację o bieżącej temperaturze na zewnątrz. Dane pobierane są z internetu.

Obie nowości włączane są po stronie serwera. Warto jednak posiadać najnowszą wersję aplikacji.

Android Auto w Polsce?

Niestety, wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnej premiery Android Auto w Polsce. Aplikacji nie znajdziemy w sklepie Google Play, mimo iż dobrze obsługuje ona język polski. Cóż, pozostaje więc poradzić sobie samemu. W związku z tym, przygotowaliśmy dla Was poradnik, pokazujący krok po kroku, jak zainstalować Android Auto.

Polecamy również:

Android Auto otrzymał muzyczną aplikację Samsunga

źródło: Softpedia, własne

  1. Ja od około 2-3 miesięcy mam normalnie dostępny w sklepie Google wraz z aktualizacjami. Sądzę, że dlatego, że zrobiłem w ostatnim roku bardzo dużo km na wersji pobranej z nieoficjalnego źródła.

  2. W S10 na androidzie 10 jest Android Auto preinstalowane z działającymi aktualizacji z google play.
    @xda-f1268f74df6f95de5af00f657fe840fc:disqus musisz miec albo telefon np z niemiec albo s10 z androidem 10 ale to nie mozliwe zebys mial ją od 2-3 miesięcy.

  3. Może być, że chodzi tu o Niemcy. Regularnie bywam i tam mogło złapać aktualizację i teraz mam już normalnie dostępne w sklepie Google.

    Telefon Oppo RX17 Pro z polskiej dystrybucji. Android 9.

  4. Android Auto jest dostępny oficjalnie w Polsce jeżeli ma się Androida 10. Dzięki temu aktualizacje ciągnie ze sklepu Play.

  5. Jest już dostępna w android Q bo tam jest wbudowana ,ale i tak to jest kropla w morzu bo nie są na bieżąco aktualizowane telefony tak jak w Apple

  6. Tak serio czym się jarac nie ma czym .Zobaczcie jak to wygląda u Apple w car Play , u Google wygląda to tak jak by była kobieta cicha jedna pozna ,znudziła by się szybko więc trzeba ja upiększyć żeby do tej nudy nie doszlo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama