(fot. The Verge)

Android Auto także na łodzi. Oto nowy odtwarzacz marki Boss Audio

Po samochodach, a nawet motocyklach, przyszła kolej na łodzie. Tak, dzięki nowemu odtwarzaczowi Boss można korzystać z Android Auto także poza lądem.

Reklama

Odtwarzacz, który sprawdzi się w trudnych warunkach

Oprogramowanie Google dla kierowców cieszy się coraz większym zainteresowaniem w samochodach. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem Android Auto zapewnia wygodny dostęp do podstawowych funkcji smartfona, a także wybranych aplikacji. Wszystko to podane jest z wykorzystaniem interfejsu zaprojektowanego do wygodnej obsługi podczas jazdy autem.

Android Auto teraz także na łodzi.
(fot. Boss Audio)

Owszem, Android Auto powstał głównie z myślą o samochodach, ale znajduje również zastosowanie w motocyklach. Wybrane jednoślady obsługują już oprogramowanie Google. Co więcej, odtwarzacz multimedialny Boss Audio MRCP9685A stara się wprowadzić rozwiązanie firmy z Mountain View także poza ląd.

Nowy odtwarzacz Boss Audio można oczywiście zamontować w samochodzie, szczególnie jeśli lubimy wyjechać poza publiczne drogi i trochę się ubrudzić. Ponadto, ma on sprawdzić się również na łodziach. Został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić odporność na warunki zewnętrzne „morskiej klasy”.

Tak, podobnie jak w samochodach, wybrane łodzie umożliwiają zamontowanie odtwarzacza multimedialnego zewnętrznych firm. Przykładowo, opisywany Boss Audio MRCP9685A jest zgodny z każdą łodzią, która posiada standardowe gniazdo 2DIN.

Android Auto teraz także na łodzi.
(fot. Boss Audio)

Oprócz obsługi Android Auto, otrzymujemy jeszcze wsparcie dla Apple CarPlay, bezprzewodowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth, a także zintegrowany tuner radiowy. Połączenie między smartfonem a odtwarzaczem odbywa się za pomocą kabla USB.

Sprzęt Boss Audio został wyceniony na 289,99 dolarów. Cóż, pozostaje teraz czekać, jak Google dopuści aplikacje dla wilków morskich w Android Auto. ;)

Co słychać w świecie AA?

Trzeba przyznać, że Google zaczęło już wdrażać lub niebawem udostępni całkiem ciekawy zestaw zmian w Android Auto. Po pierwsze, funkcja bezprzewodowego połączenia staje się standardem wraz z Androidem 11. Po drugie, nadchodzi długo wyczekiwana obsługa zewnętrznych nawigacji – tak, w końcu będzie można zrezygnować z Map Google i Waze. Po trzecie, oprogramowanie ciągle otrzymuje drobniejsze aktualizacje, mające zwiększyć komfort obsługi.