Jeśli stać Cię na jacht, to stać Cię także na niego – oto zegarek Garmin quatix 6X Solar

Garmin znany jest z produkcji zegarków dedykowanych profesjonalnym sportowcom. Jego kolejna propozycja trafia w gusta i potrzeby osób lubiących refować bukszpryt*.

Quatix 6X Solar – jego świat to wodny świat

Garmin nie po raz pierwszy wprowadza do oferty zegarek, który może przydać się osobom preferującym sporty wodne. Cała seria urządzeń quatix jest odpowiedzią właśnie na ich potrzeby. Najnowszy przedstawiciel rodziny ma niespotykaną dotąd w tej linii możliwość ładowania wykorzystującego energię słoneczną – coś, co zapożyczono z zegarka z równoległej serii fenix.

Quatix 6X Solar zawiera więc wszystkie opcje wykrywania aktywności z feniksów, czyli wioślarstwa, kajakarstwa czy gry w golfa, i uzupełnia je o fabryczne profile aktywności przydatne podczas żeglowania, wędkowania i rejsów. To między innymi dlatego jest wodoszczelny do 100 m i oferuje szereg opcji przydatnych wodniakom:

  • łączność ze zgodnymi chartplotterami Garmin i innymi urządzeniami elektroniki morskiej
  • odbieranie danych NMEA 2000 z łodzi
  • komunikację z autopilotem jachtu
  • obsługę map przybrzeżnych BlueChart z danymi Navionics

i wiele innych, właściwych urządzeniom przydatnym podczas żeglowania.

Uzupełnianie energii słońcem

Zegarek ma czytelny w pełnym świetle ekran 1,4″ z przezroczystą soczewką Power Glass do ładowania solarnego. Aby ocenić efektywność ładowania, zegarek wyświetla, na jaką ilość energii słonecznej zostało wystawione szkło Power Glass w ciągu ostatnich godzin.

Wydajność baterii w quatix 6X Solar określana jest na:

  • 21 dni w trybie smartwatcha
  • do 24 dni przy ładowaniu słonecznym

Jak więc widać, ładowanie solarne ma tylko uzupełniać ładowanie klasyczne, ale w niektórych scenariuszach te kilka dodatkowych dni może być rzeczywiście przydatne.

Dzięki menadżerowi zasilania Power Manager użytkownicy mogą sprawdzać i kontrolować, jak ustawienia i czujniki wpływają na zużycie baterii oraz dostosować tryby oszczędzania baterii, aby wydłużyć jej żywotność w trakcie aktywności.

Oprócz tego, quatix 6X Solar oferuje wszystkie inne opcje właściwe smarrtwatchom, a więc obsługę powiadomień z zewnętrznych aplikacji, przechowywanie muzyki, pomiar tętna i saturacji czy monitoring snu. Jego cena określona została na 1149,99 euro. 

Garmin ogłasza premierę zegarka Tactics Delta. Kosztuje mały majątek, ale ma prawie wszystko

źródło: informacja prasowa
*tak, wiem drogie Dzieci, że tak w ogóle to bukszprytu to się nie refuje