(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto wreszcie pozwala wyciszyć powiadomienia

Najnowsza wersja Android Auto wprowadza funkcję, która sprawia, że powiadomienia mogą być mniej irytujące.

Reklama

Android Auto z opcją wyciszenia powiadomień

Google udostępniło nową wersję swojego oprogramowania dla kierowców. Aktualizacja oznaczona jako 5.0.500224 powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników. Nie otrzymujemy znaczących zmian, ale jedna nowość powinna ucieszyć osoby, które lubią podróżować w ciszy lub nie chcą, aby odtwarzana muzyka była przerywana.

Reklama

Android Auto otrzymał przełącznik, który pozwala na wyciszenie powiadomień. Dzięki temu, nie będziemy już otrzymywać dźwiękowej informacji o nowej wiadomości na Messengerze czy wiadomości SMS. Wciąż jednak, odpowiedni komunikat zostanie wyświetlony u góry ekranu.

W celu skorzystania z nowej funkcji należy tylko przejść do ustawień aplikacji. Następnie w sekcji „Powiadomienia” musimy znaleźć opcję o nazwie „Brak dźwięku powiadomień” i ją aktywować. To już wszystko – powiadomienia właśnie stały się mniej irytujące.

Niektórzy użytkownicy wskazują jednak na błąd w działaniu opisywanego ustawienia. Owszem, powiadomienie przychodzi bez dźwięku, ale zostaje zablokowane na ekranie. Nie znika aż do momentu jego odebrania lub odrzucenia. Możliwe, że problem zostanie usunięty w najbliższej aktualizacji Android Auto, chociaż należy zaznaczyć, że Google nie potwierdziło tych przypuszczeń.

Android Auto cieszy się dużym zainteresowaniem, ale…

Aplikacja została już pobrana ponad 100 mln razy z Google Play. Wysokie zainteresowanie nie powinno nikogo dziwić – w końcu Android Auto zapewnia wygodny dostęp do usług Google i wybranych funkcji smartfona bezpośrednio na ekranie samochodu. Otrzymujemy chociażby Mapy Google, nawigację Waze czy Spotify i Apple Music. Z oprogramowania można również korzystać na ekranie smartfona – wówczas wyświetlany jest interfejs zaprojektowany specjalnie dla kierowców.

Niestety, mimo obsługi języka polskiego, Android Auto nadal nie doczekał się oficjalnej premiery w Polsce. Wciąż wiele osób nie może go pobrać z Google Play. Co więcej, obecnie nic nie wiemy o planach udostępnienia aplikacji w naszym kraju. Jak więc sobie poradzić? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który krok po kroku, pokazuje jak zainstalować aplikację, bez sięgania po Google Play.

Polecamy również:

Android Auto z nowymi opcjami personalizacji menu głównego

źródło: Android Central