Android Auto (fot. Tabletowo.pl)

Android Auto z odświeżoną sekcją ustawień. Zmiany są już wdrażane

Google rozpoczęło udostępnianie przebudowanego interfejsu w Android Auto. Użytkownicy właśnie otrzymują zmienione menu ustawień.

Kilka nowości w sekcji ustawień

Jak informuje serwis XDA Developers, powołując się na zrzuty ekranu wrzucone na Reddit, Android Auto dostał odświeżony interfejs ustawień, który wyświetlany jest z poziomu smartfona. Nie mamy do czynienia ze znaczącymi zmianami, ale mimo tego, jak najbardziej warto wspomnieć o wprowadzanych nowościach.

Po wejściu do ustawień widoczny jest nowy przycisk „Połącz z samochodem”. Zastępuje on wcześniejszą opcję „Połącz za pomocą kabla USB”. Najwidoczniej Google już teraz przygotowuje swoje oprogramowanie dla kierowców na nadchodzącą funkcję bezprzewodowego połączenia we wszystkich smartfonach z Androidem 11.

Android Auto – nowa sekcja ustawień
(fot. u/shmykelsa, Reddit)

Po kliknięciu na wspomniany przycisk, otwiera się nowa strona zawierająca instrukcje, które pokazują, jak połączyć smartfon z samochodem. Dostępne są dwie metody – połączenie z wykorzystaniem kabla oraz połączenie bezprzewodowe. W przypadku drugiego sposobu, Android Auto informuje, że użytkownik musi przytrzymać przycisk poleceń głosowych w samochodzie, aby nawiązać połączenie za pomocą Bluetooth.

Co ciekawe, nowy interfejs ustawień nie jest wdrażany wraz z aktualizacją Android Auto. Użytkownicy, którzy otrzymali już odświeżony wygląd, wskazują, że pojawia się on po zainstalowaniu nowej wersji Usług Google Play. Ponadto, zmiany najwidoczniej aktywowane są po stronie serwera, bowiem posiadanie najnowszych aktualizacji niekoniecznie oznacza dostęp do odświeżonego interfejsu.

Jeśli jeszcze nie widzisz przeprojektowanego interfejsu, to musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać. Oczywiście warto posiadać najnowszą wersję Android Auto i Usług Google Play, bowiem mogą one okazać się niezbędne.

Android Auto wkrótce będzie odczuwalnie lepszy

Użytkownicy nie mogą ostatnio narzekać na brak nowości. Aplikacja otrzymała chociażby aktualizację interfejsu w Mapach Google czy „muzyczne powiadomienia” w bardziej atrakcyjnej formie.

Co więcej, niebawem Google wprowadzi jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian. Android Auto otrzyma obsługę zewnętrznych nawigacji, więc nie będzie ograniczony tylko do Map Google i Waze. Dodatkowo, pojawią się jeszcze inne kategorie aplikacji – parkowanie i ładowanie pojazdów elektrycznych.