Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto – „muzyczne powiadomienia” w bardziej atrakcyjnej formie

Google zmieniło sposób, w jaki Android Auto informuje o rozpoczęciu odtwarzania nowego utworu. Jedni będą zadowoleni z nowych animacji, inni będą narzekać na mniejszą wygodę.

Muzyczne powiadomienia w formie atrakcyjnej animacji

Jeśli odtwarzacz muzyki lub aplikacja z podcastami były uruchomione w tle, to Android Auto wyświetlał na chwilę unoszący się pasek z informacją o zmienionym utworze. Pasek wyglądał podobnie, jak chociażby w przypadku komunikatu o nowej wiadomości. Google postanowiło to jednak zmienić i zastąpiło wspomniany pasek animacją, wyświetlaną w miejscu przycisków sterujących odtwarzaczem.

Trzeba przyznać, że powiadomienia o nowym utworze wyglądają teraz lepiej. Niestety, nie wszyscy będą zadowoleni z wprowadzonej zmiany. Animacja tymczasowo zasłania bowiem elementy sterujące. Owszem, komunikat znika automatycznie po około 8 sekundach lub po tapnięciu palcem, ale i tak szybkie przeskoczenie do następnej piosenki stało się mniej wygodne – musimy poczekać lub wykonać jedno dodatkowe stuknięcie w ekran.

Android Auto – powiadomienie o muzyce.
(fot. Android Police)

Chwilowe zniknięcie przycisków sterujących może być irytujące. Z drugiej strony, poprzednia forma powiadomienia mogła na chwilę zasłonić sporą część ekranu nawigacji. Trudno więc obiektywnie wskazać, które rozwiązanie jest faktycznie tym lepszym – wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Zmiana jest już wprowadzana w Android Auto. W związku z tym, że cały proces przeprowadzany jest stopniowo, to niektórzy muszą jeszcze trochę poczekać.

Android Auto wkrótce będzie jeszcze lepszy

Google ostatnio zwiększyło tempo prac nad swoim oprogramowaniem dla kierowców. Szkoda, że dopiero teraz, gdy powoli kończy się okres wakacyjny, a szykowane nowości z pewnością zostałyby docenione podczas podróży samochodem. No cóż, lepiej późno niż wcale.

No dobrze, a jakie to nowości niebawem trafią do użytkowników Android Auto? Po pierwsze, w końcu będzie można korzystać z nawigacji firm trzecich. Niewykluczone, że wkrótce, oprócz Map Google i Waze, uruchomimy również AutoMapę, Yanosika czy Sygic. Po drugie, wraz z Androidem 11 funkcja bezprzewodowego połączenia zostanie wprowadzona na wszystkie smartfony, które spełniają wymagania wyznaczone przez Google.