Motorola Moto X4 (fot. Tabletowo.pl)

Android Pie na ubiegłorocznej Motoroli Moto X4 pojawił się wcześniej niż na niektórych nowych flagowcach

Są producenci, którzy nie spieszą się z aktualizacją swoich smartfonów do wyższej wersji systemu Android. Różne są tego przyczyny: muszą opracować działanie złożonej nakładki, przykładają większą wagę do testów i tak dalej. Są jednak i tacy, którzy wywiązują się ze swojego zadania wzorowo. Choć nie dotyczy to od razu wszystkich modeli Motoroli, to w wypadku Moto X4 jest świetnie. Smartfon dostał właśnie Androida 9.0 Pie.

Google niespecjalnie chwali się przyjęciem Androida 9.0. Adopcja tego systemu wydaje się być strasznie ślamazarna. Nawet niektóre tegoroczne flagowce nie działają na tym systemie, na przykład wciąż na aktualizację czekają właściciele Samsungów Galaxy S9, Huawei P20 Pro czy LG G7. Nie wspominamy już bohaterów ubiegłorocznych zestawień „najlepszych smartfonów”, na przykład Samsunga Galaxy S8, który nadal działa na Androidzie Oreo.

Reklama

A tutaj proszę – Motorola Moto X4, czyli zeszłoroczny średniopółkowiec, dostaje Androida Pie.

Powiadomienie o możliwości pobrania paczki z nowym systemem pojawiło się na smartfonie z wolnej dystrybucji. Wraz z Androidem 9.0, na urządzenie trafiły poprawki zabezpieczeń datowane na listopad 2018 roku.

Naprawdę to dość komiczne i smutne jednocześnie, że starania o dostarczenie najnowszego oprogramowania są spychane przez wielu producentów na margines. Na szczęście nie w przypadku Motoroli Moto X4. Jej właściciele mogą już wyczekiwać Androida Q.

info i zdjęcia dzięki jarek 35 :)