Wiemy, kiedy LG G7 ThinQ i G7 One otrzymają aktualizację do Androida 9 Pie - Tabletowo.pl

Wiemy, kiedy LG G7 ThinQ i G7 One otrzymają aktualizację do Androida 9 Pie

LG G7 One to najnowsze dziecko LG Mobile. Telefon ten nie miał jeszcze premiery w naszym kraju, ale to właśnie ten model został potraktowany przez koreańskiego producenta priorytetowo, jeśli chodzi o aktualizację do najnowszej wersji systemu Android. A wraz z nim G7 ThinQ.

Według najnowszych informacji użytkownicy LG G7 One mogą spodziewać się aktualizacji do systemu Android 9.0 w ciągu najbliższych tygodni i to nie tylko na rynku koreańskim. Oddział LG Canada również oficjalnie zapowiedział udostępnienie aktualizacji do końca tego roku. Po Kanadzie już tylko krok do premiery na pozostałych rynkach.

Recenzja LG G7 ThinQ – ubolewam, że szeroki kąt przestał być „ultra”

Zapewne bardziej Was ciekawi jak wygląda sytuacja z LG G7 ThinQ. Producent długo milczał nie publikując żadnych informacji. Sytuacja ta zmieniła się dosłownie przed kilkoma dniami. LG G7 ThinQ również otrzyma Androida Pie w grudniu tego roku, ale na razie tylko na rynku koreańskim. Od 7 listopada trwają tu testy nowej wersji systemu o numerze V18b (Android 9 Beta). Zgodnie z zapowiedziami, po ich zakończeniu na rynek trafić ma zrewidowana wersja V20b – w Korei Południowej do końca roku, na pozostałych rynkach w I kwartale 2019 roku.

Jeżeli sytuacja będzie identyczna, jak z udostępnianiem Oreo dla V30, to w Polsce Android Pie zagości na LG G7 ThinQ w połowie kwietnia przyszłego roku. Miesiąc później powinien pojawić się również na V30. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem cały proces przebiegnie znacznie szybciej dzięki wsparciu dla Project Treble i nowej jednostce LG odpowiedzialnej za aktualizacje telefonów. Posiadacze LG G6 powinni raczej uzbroić się w cierpliwość lub zmienić swój sprzęt na inny.

Źródło: mylgphones, getdroidtips

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona