Wiemy, kiedy LG G7 ThinQ i G7 One otrzymają aktualizację do Androida 9 Pie

LG G7 One to najnowsze dziecko LG Mobile. Telefon ten nie miał jeszcze premiery w naszym kraju, ale to właśnie ten model został potraktowany przez koreańskiego producenta priorytetowo, jeśli chodzi o aktualizację do najnowszej wersji systemu Android. A wraz z nim G7 ThinQ.

Według najnowszych informacji użytkownicy LG G7 One mogą spodziewać się aktualizacji do systemu Android 9.0 w ciągu najbliższych tygodni i to nie tylko na rynku koreańskim. Oddział LG Canada również oficjalnie zapowiedział udostępnienie aktualizacji do końca tego roku. Po Kanadzie już tylko krok do premiery na pozostałych rynkach.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/06/27/recenzja-test-opinie-lg-g7-thinq/

Zapewne bardziej Was ciekawi jak wygląda sytuacja z LG G7 ThinQ. Producent długo milczał nie publikując żadnych informacji. Sytuacja ta zmieniła się dosłownie przed kilkoma dniami. LG G7 ThinQ również otrzyma Androida Pie w grudniu tego roku, ale na razie tylko na rynku koreańskim. Od 7 listopada trwają tu testy nowej wersji systemu o numerze V18b (Android 9 Beta). Zgodnie z zapowiedziami, po ich zakończeniu na rynek trafić ma zrewidowana wersja V20b – w Korei Południowej do końca roku, na pozostałych rynkach w I kwartale 2019 roku.

Jeżeli sytuacja będzie identyczna, jak z udostępnianiem Oreo dla V30, to w Polsce Android Pie zagości na LG G7 ThinQ w połowie kwietnia przyszłego roku. Miesiąc później powinien pojawić się również na V30. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem cały proces przebiegnie znacznie szybciej dzięki wsparciu dla Project Treble i nowej jednostce LG odpowiedzialnej za aktualizacje telefonów. Posiadacze LG G6 powinni raczej uzbroić się w cierpliwość lub zmienić swój sprzęt na inny.

Źródło: mylgphones, getdroidtips