Samsung promuje nakładkę systemową One UI. Aktualizacja systemu do Androida Pie na Galaxy S9/S9+ już blisko

Samsung opublikował właśnie oficjalny film zaznajamiający użytkowników swoich smartfonów z nową nakładką systemową – One UI, która ostatecznie zastąpi rozwijane od lat Samsung Experience. Może to być sygnał o zbliżających się aktualizacjach urządzeń do Androida 9.0 Pie.

Reklama

Osoby, które oglądały transmisję z konferencji deweloperów Samsunga, która odbyła się na początku listopada, wiedzą, czym jest One UI. To nowa nakładka systemowa producenta, którą będzie sukcesywnie wprowadzał do swoich smartfonów, zastępując Samsung Experience.

https://youtu.be/X3LVk0i6bY4

Reklama

Powyższe wideo, opublikowane na oficjalnym kanale Samsunga wydaje się być znajome, ponieważ prezentowano je już na wspomnianej listopadowej konferencji. Wtedy większym zainteresowaniem cieszył się prototyp składanego smartfona, ale nowej nakładce też poświęcono kilka minut. Film podkreśla główne założenia One UI – na przykład to, jak interfejs podkreśla fizyczne cechy smartfonów Samsunga i ułatwia korzystanie z urządzenia przy pomocy jednej ręki.

Skoro Koreańczycy zdecydowali się opublikować spot promujący One UI, to może to być zwiastunem zbliżających się aktualizacji Samsungów Galaxy S9/S9+ do Androida Pie, na którym ta nakładka bazuje. Testerzy wersji beta dzielili się już z nami swoimi wrażeniami z jej użytkowania, więc update tych modeli do wyższej wersji Androida może trafić na nie jeszcze w tym roku.

Czy Samsungowi taka sztuka się uda – zobaczymy. Trzymamy kciuki.

dzięki Sammobile