Wreszcie wiadomo coś na temat aktualizacji Huawei Mate 10 Pro i P20 Pro do Androida 9.0 Pie

To fajnie, że Huawei Mate 20 Pro działa po wyjęciu z pudełka od razu na Androidzie Pie, ale większość telefonów tego producenta zarządzana jest przez starsze wersje systemu Google. Testy Androida 9.0 na wybranych urządzeniach Huawei rozpoczęły się już ponad dwa miesiące temu, więc byłoby miło, gdyby producent zechciał przekazać nam jakieś informacje o ewentualnej aktualizacji swoich jeszcze-nie-tak-znowu-starych smartfonów. I właśnie to robi.

Informacja jest wiarygodna, gdyż pochodzi z oficjalnego konta EMUI. Producent udostępnił plakat z „rozkładem jazdy”, prezentującym, jak planowo ma być rozłożony proces udostępniania Androida 9.0 kolejnym modelom smartfonów.

Reklama

Jak można się łatwo domyślić, na pierwszy ogień pójdą flagowce. Kolejność ma być więc następująca:

Ta dziewiątka urządzeń będzie mogła cieszyć się z wszystkich udogodnień, jakie Google zaimplementowało w swoim najnowszym systemie. Chodzi na przykład o ulepszenia w zakresie oszczędzania baterii czy wydajności działania. Oprócz tego na smartfonach tych wylądują rozwiązania Huawei związane z EMUI, na przykład wdrożone zostaną gesty ekranowe.

Rzecz jasna, nie dla wszystkich smartfonów jednocześnie. EMUI 9.0 wraz z Androidem 9.0 Pie najpierw znajdzie się na smartfonach P20 i P20 Pro, by następnie ruszyć w kierunku flagowych Mate’ów. Na pewno poinformujemy Was, kiedy aktualizacje trafią na polskie urządzenia. Albo Wy poinformujecie nas, bo to często nasi Czytelnicy często jako pierwsi donoszą nam o zmianach na ich osobistych urządzeniach.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/06/google-android-9-android-pie-co-nowego-funkcje-smartfony/

źródło: Huawei przez Phone Arena