Android 10 trafia na LG G7 ThinQ w Polsce – znakomicie!

Flagowiec LG sprzed ponad dwóch lat dostaje drugą dużą aktualizację systemu. Android 10 jest już od kilku dni dostępny do pobrania dla użytkowników LG G7 ThinQ.

Android 10 dla LG G7 ThinQ

LG nie zawsze spieszyło się z udostępnianiem nowych wersji systemu Android, nawet dla swoich najważniejszych smartfonów. Z dziesiątą wersją systemu Google też nie poszło zbyt szybko, jako że już wkrótce pewnie poznamy Androida 11. Ważne jednak, że właściciele LG G7 ThinQ nie zostali pominięci i już mogą cieszyć się nowym oprogramowaniem na swoich smartfonach.

To już druga duża aktualizacja Androida dla LG G7. Smartfon debiutował jako sprzęt z Androidem 8.0, a w czerwcu ubiegłego roku otrzymał upgrade do Androida 9.0 Pie.

Najbardziej widoczne zmiany po aktualizacji dotyczą odświeżenia belki z powiadomieniami po przeciągnięciu palcem w dół po ekranie. Modyfikacji uległo menu Ustawień. Zdecydowano się też zastosować inną czcionkę w systemie.

Pierwsi użytkownicy nie zauważają na razie żadnych negatywnych skutków aktualizacji. Być może przez pierwsze dni po zainstalowaniu Androida 10 będą musieli radzić sobie z nieco większym zużyciem baterii, ale to efekt często dający o sobie znać dopiero po czasie.

Wszystko wygląda i działa całkiem ładnie. Jeśli macie jakieś dodatkowe wrażenia po instalacji Androida 10 na LG G7 ThinQ, nie wahajcie się dzielić się nimi w komentarzach!

Za info i zrzuty ekranu dziękujemy Wojtkowi i Pawłowi!