Android 11 ma kryptonim Red Velvet Cake, choć Google na pewno go nie zachowa 17 Android

Android 11 ma kryptonim Red Velvet Cake, choć Google na pewno go nie zachowa

Google porzucił już pomysł zapożyczania nazw kolejnych wersji Androida od różnego rodzaju znanych deserów i słodkości. Aktualna edycja systemu mobilnego to po prostu „Android 10”, bez żadnych dopisków. Inaczej jednak rzecz się ma z jego wersjami rozwojowymi. Android 11 bowiem, ma pseudonim Red Velvet Cake.

Słodkie tajemnice Google’a – Android Red Velvet Cake

Następna wersja systemu przeznaczonego dla urządzeń mobilnych będzie najpewniej nazywać się po prostu „Android 11”, skoro już w „dziesiątce” zrezygnowano z nawiązań do słodkich przekąsek. Nie przeszkadza to jednak Google w stosowaniu starych zwyczajów w komunikacji wewnętrznej między deweloperami pracującymi nad nową odsłoną systemu – dla nich Android 11 to Android Red Velvet Cake lub RVC.

Kryptonim systemu wyjawił Dave Burke – wiceprezes inżynierii w Google podczas wywiadu w podcaście All About Android. Stwierdził, że marketingowcy firmy są niezmiernie wdzięczni za to, że nowe wersje systemu na smartfony i tablety nie nawiązują już do nazw ciastek, żelków i innych słodkich przekąsek. „Android 11” brzmi znacznie lepiej i będzie bardziej rozpoznawalny niż „Red Velvet Cake”.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

O Androidzie „R” słyszymy we fragmencie rozmowy, do którego linkuję niżej.

Android 11 za niewiele ponad miesiąc

David Burke podczas opowiadania o nowych funkcjach Androida 11 wspomniał o tym, że system będzie nam ułatwiał utrzymywanie kontaktów z osobami, z którymi rozmawiamy i piszemy najczęściej oraz uprości komunikację smartfona z inteligentnymi gadżetami Internetu Rzeczy.

Android 11 jest już w fazie publicznej bety i – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – zostanie oficjalnie zaprezentowany 8 września. Pozostało nam już tylko kilka tygodni do premiery. Właściciele Pixeli zapewne już zacierają rączki.