Amazfit Bip 5 Unity
(źródło: Amazfit)

Tani smartwatch Amazfit Bip 5 Unity już w Polsce. Co oferuje?

Niecały rok temu Amazfit wypuścił w Polsce smartwatch Bip 5. Od dziś możemy kupić jego nową wersję z dopiskiem Unity. Czym różni się od oryginału i czy warto się nią zainteresować?

(Nie)dostrzegalne nowości

Konstrukcyjnie Bip 5 Unity przypomina poprzednią iterację zegarka – jest więc oparty na kwadratowej kopercie z silikonowym paskiem. Wyposażono go w wyświetlacz LCD o przekątnej 1,91 cala i rozdzielczości 320×280 pikseli. Budżetowość smartwatcha widać poprzez szerokie ramki wokół ekranu wraz z małym podbródkiem na dole koperty. Całość jest wodoodporna na poziomie IP68.

Amazfit Bip 5 Unity smartwatch
(źródło: producent)

Za pomocą wbudowanego głośnika oraz mikrofonu możemy przeprowadzać rozmowy poprzez przekazywanie połączeń standardem Bluetooth oraz uruchomić Alexę, wirtualnego asystenta. Dzięki obecności systemu Zepp OS 3.0 właściciel zegarka otrzymuje dostęp do 120 trybów sportowych, około 100 tarcz i kilkudziesięciu aplikacji do pobrania z dedykowanego sklepu.

Urządzenie nie ma wbudowanego GPS-u i polega na module wbudowanym w nasz smartfon. Zegarek umożliwia natomiast pomiar tętna i poziomu natlenienia krwi. Akumulator o pojemności 300 mAh powinien wystarczyć od 5 do 26 dni pracy – wszystko zależy od tego, w jaki sposób korzystamy ze smartwatcha.

Cena smartwatcha Amazfit Bip 5 Unity w Polsce

Bip 5 Unity różni się od poprzednika nowszym systemem na start (Zepp OS 3.0 zamiast Zepp OS 2.0), zastosowaniem stali nierdzewnej zamiast plastiku na ramce, większym zaobleniem krawędzi tarczy oraz niższą ceną początkową. Zegarek kupicie obecnie w wariancie z szarym lub białym paskiem w Media Expert i Komputroniku za 299 złotych. (To linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!) Jest to pełna cena pozbawiona jakichkolwiek rabatów w związku z debiutem sprzętu.

W niedalekiej przyszłości zegarek powinien pojawić się także w kolorze różowym oraz znaleźć się ofercie Media Markt, Neonet, x-kom i w oficjalnym sklepie producenta, w tym na Allegro. Patrząc na całokształt, można powiedzieć, że mamy do czynienia z akceptowalnym sprzętem za akceptowalną cenę.