Allegro Pay zapowiedziane na 31 lipca. Oprócz tego ogłoszono podwyżki prowizji

Allegro już od dłuższego czasu zamierza wprowadzić nowy produkt finansowy. W gruncie rzeczy nie wiadomo dokładnie, na czym będzie polegać, natomiast wiadomo na pewno, kiedy zostanie ogłoszony. I że od sprzedaży niektórych rodzajów produktów przez Allegro, zapłacimy wyższą prowizję.

Reklama

Allegro Pay już 31 lipca

Trudno stwierdzić, czym będzie Allegro Pay, skoro nawet sama platforma sprzedażowa nie komunikuje jasno, czego się spodziewać. Wszystkich szczegółów dowiemy się ostatniego dnia lipca, za ponad dwa tygodnie.

Przewiduje się, że dostaniemy coś na kształt Lidl Pay czy Żabka Pay, czyli standardu płacenia za zakupy, właściwego jednej firmie. O ile w przypadku dwóch powyższych sytuacja jest dość jasna, tak u Allegro mamy przecież PayU oraz Przelewy24. Czyżby największa polska platforma sprzedażowa miała stworzyć własną bramkę płatności? Cóż, zobaczymy.

Reklama

Wyższe prowizje w Allegro

Przy okazji, opublikowano zrewidowane regulaminy opłat za sprzedaż różnego typu produktów. Nas, obok podwyżek w działach mebli dziecięcych czy betoniarek, najbardziej chyba interesują zmiany w prowizjach związanych z elektroniką użytkową.

Tak więc jeśli chcemy sprzedać wentylator, to liczmy się z tym, że wkrótce prowizja zwiększy się z 5% do 12%. Nieznaczne podwyżki dotknęły także sekcję Gadżety w kategorii Kultura i rozrywka (z 8% do 10%).

Jeśli chcecie zapoznać się z pełną listą zmian, odsyłam Was do strony pomocy Allegro, gdzie znajdziecie regulaminy z zaznaczonymi modyfikacjami.

  1. W tym alledrogo to już się chyba z ch…. na głowy pozamieniali – dlaczego od razu nie 50% prowizji, a co?

  2. I pomyśleć ze zanim w III RP wprowadzono podatek dochodowy obowiązywał wszystkie firmy podatek od obrotu w wysokości 1%. Tak, tak 1% od obrotu!. A te sukinkoty z All nie mogą się nażreć dotychczasowymi 10% od obrotu i chcą znowu więcej i wciąż więcej… ba nawet jak nie wysyłasz Smart to też kara i od przesyłek np. pocztowych ta sama prowizja haracz co od produktu.

    1. Wzruszające. Ale podatek obrotowy to nie dochodowy, podatek obrotowy to nie prowizja. Podatek pobiera skarbówka nie allegro. Tak jak robi to każda firma korzystają ze swojej pozycji rynkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama