Allegro aplikacja logo

Allegro Pay zapowiedziane na 31 lipca. Oprócz tego ogłoszono podwyżki prowizji

Allegro już od dłuższego czasu zamierza wprowadzić nowy produkt finansowy. W gruncie rzeczy nie wiadomo dokładnie, na czym będzie polegać, natomiast wiadomo na pewno, kiedy zostanie ogłoszony. I że od sprzedaży niektórych rodzajów produktów przez Allegro, zapłacimy wyższą prowizję.

Reklama

Allegro Pay już 31 lipca

Trudno stwierdzić, czym będzie Allegro Pay, skoro nawet sama platforma sprzedażowa nie komunikuje jasno, czego się spodziewać. Wszystkich szczegółów dowiemy się ostatniego dnia lipca, za ponad dwa tygodnie.

Przewiduje się, że dostaniemy coś na kształt Lidl Pay czy Żabka Pay, czyli standardu płacenia za zakupy, właściwego jednej firmie. O ile w przypadku dwóch powyższych sytuacja jest dość jasna, tak u Allegro mamy przecież PayU oraz Przelewy24. Czyżby największa polska platforma sprzedażowa miała stworzyć własną bramkę płatności? Cóż, zobaczymy.

Wyższe prowizje w Allegro

Przy okazji, opublikowano zrewidowane regulaminy opłat za sprzedaż różnego typu produktów. Nas, obok podwyżek w działach mebli dziecięcych czy betoniarek, najbardziej chyba interesują zmiany w prowizjach związanych z elektroniką użytkową.

Tak więc jeśli chcemy sprzedać wentylator, to liczmy się z tym, że wkrótce prowizja zwiększy się z 5% do 12%. Nieznaczne podwyżki dotknęły także sekcję Gadżety w kategorii Kultura i rozrywka (z 8% do 10%).

Jeśli chcecie zapoznać się z pełną listą zmian, odsyłam Was do strony pomocy Allegro, gdzie znajdziecie regulaminy z zaznaczonymi modyfikacjami.