Allegro samo zacznie udzielać kredytów na zakupy

Niektórzy wydają jedynie pieniądze, które mają w portfelu lub na koncie bankowym, jednak nie brakuje osób, robiących zakupy na kredyt, ponieważ – na przykład – nagle zepsuła im się pralka czy lodówka i nie mają wystarczająco dużo gotówki w zapasie, a życie bez sprzętu takiego kalibru jest trudne. Allegro przygotowuje się do wdrożenia własnych produktów kredytowych i usług finansowych.

Reklama

Allegro udostępnia wiele różnych metod płatności. „Klasycznymi” są karta debetowa bądź kredytowa i BLIK, lecz klienci mogą korzystać również z innych, na przykład odroczenia płatności czy możliwości rozłożenia jej na wygodne raty (czasami nawet nieoprocentowane). Mimo że wszystkie razem funkcjonują pod wspólną marką „Allegro Finanse”, to w rzeczywistości obsługiwane są przez partnerów zewnętrznych, jak PayU, Przelewy24, PayPo i kilka banków (Alior Bank, BNP Paribas, mBank).

Reklama

Allegro zaoferuje własne produkty kredytowe

Jak donosi Puls Biznesu, Allegro przymierza się do wprowadzenia na platformę swoich produktów kredytowych i usług finansowych, przede wszystkim pożyczkowych i płatniczych. Pomóc je wdrożyć może niedawne przejęcie start-upu fintechowego FinAi (dokonano go kilka tygodni temu), który specjalizuje się w pośrednictwie kredytowym online, więc prawdopodobnie ułatwi swojemu właścicielowi rozszerzenie oferty o nowe usługi.

Co ciekawe, przedstawiciele Allegro nie dementują tych doniesień, ale jednocześnie informują, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach tego projektu (a przynajmniej, żeby podawać je do publicznej wiadomości). Prędzej czy później na platformie zapewne pojawią się więc autorskie produkty kredytowe i usługi finansowe – nie powinno wśród nich zabraknąć opcji odroczenia płatności i rozłożenia zakupu na raty.

Na razie nie wiadomo, czy w związku z tym Allegro zakończy współpracę z dotychczasowymi partnerami, czy po prostu dołączy własne rozwiązania do już dostępnych na platformie. Koniec końców najprawdopodobniej i tak skorzystają na tym klienci, bowiem dzięki bogatej ofercie różnych metod płatności powinni robić częściej zakupy w tym serwisie i kupować więcej, również wtedy, gdy w danym momencie nie dysponują wystarczającą ilością gotówki i chcieliby skorzystać z kredytu.

Źródło: Puls Biznesu przez Cashless