Wyszukiwarka allegro
(źródło: Allegro)

Allegro chce sprzedawać alkohol z dostawą do domu

Do jednej z najbardziej popularnych platform e-commerce w Polsce nadchodzi prawdziwa rewolucja! Allegro pracuje nad uruchomieniem sprzedaży alkoholu. W jaki sposób miałaby odbywać się dostawa?

Sprzedaż alkoholu na terenie Polski

Dostęp do alkoholu w Polsce jest dość prosty. Napoje, czy to nisko-, czy wysokoprocentowe, spotkamy w zdecydowanej większości sklepów stacjonarnych. Jak wiemy, aby zakupić trunek, klient musi mieć ukończone 18 lat, a sprzedawca weryfikuje ten fakt, prosząc o dokument tożsamości ze zdjęciem. Wybrane napoje można też zamawiać w sieci.

Kupno alkoholu w sklepach internetowych nie jest nowością. Trunki można zamawiać z dostawą kurierską z winnic czy wybranych sklepów. Teraz okazuje się, że samo Allegro ma zamiar uruchomić internetową dystrybucję alkoholu. Jak przyznał Marcin Gruszka (rzecznik platformy) w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, Allegro „pracuje nad wprowadzeniem możliwości zakupu alkoholu online”. Choć szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, już teraz pojawia się mnóstwo wątpliwości.

Alkohol może trafić na Allegro

Za dostarczanie przesyłek z trunkami odpowiedzialni byliby oczywiście uwielbiani przez nas kurierzy, którzy weryfikują informacje na temat odbiorcy podczas bezpośredniego przekazywania paczki klientowi. W przypadku zamówienia zawierającego alkoholu opcja dostarczenia przesyłki do automatu paczkowego nie byłaby możliwa, co jest dość logiczne i wynika z braku możliwości weryfikacji wieku.

Dostawa alkoholu została już uruchomiona w usłudze Glovo, gdzie osoba dostarczająca przesyłkę z trunkiem przeprowadza wielostopniowy proces weryfikacji danego klienta. Jak wynika z informacji, kurier m.in. wymaga oświadczenia klienta o trzeźwości oraz sprawdza wiek adresata.

Wprowadzenie napojów procentowych na Allegro mogłoby wesprzeć rynek alkoholi online, o czym wspomniała Emilia Rabenda, pełniąca rolę prezesa zarządu Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. Nowa opcja platformy przynosi też jednak sporo wątpliwości. Pojawiają się głosy, jakoby sprzedaż alkoholu na platformie miałaby przyczynić się do jeszcze łatwiejszego dostępu do tego typu napojów. A Minister Zdrowia Izabela Leszczyna jakiś czas temu wspomniała o ograniczeniu ich sprzedaży na stacjach benzynowych.

Przy okazji przypominamy, że na Allegro trwa kampania Smart! Week – więcej informacji na temat dostępnych promocji znajdziecie w odrębnym artykule na Tabletowo.pl.