Windows 11 logo
Windows 11

Korzystasz z Windows 11? Sprawdź, czy ta najnowsza aktualizacja już nie czeka na Ciebie

System Windows 11 został udostępniony w październiku 2021 roku i jest regularnie aktualizowany przez Microsoft. Dziś gigant z Redmond udostępnił najnowszą, dużą aktualizację dla swojej najpopularniejszej platformy. Jakie zmiany i nowości przynosi?

Aktualizacja Windows 11 Moment 3 dostępna do pobrania

Wczoraj Microsoft przedstawił przyszłość systemu Windows 11 – bez zaskoczenia Amerykanie zamierzają zaimplementować w nim funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki czemu zaoferuje on jeszcze więcej możliwości niż obecnie. Tymczasem użytkownicy najnowszego Windowsa mogą pobierać aktualizację o nazwie Moment 3. Jakie zmiany i nowości ona przynosi?

Po jej zainstalowaniu użytkownik będzie mógł szybko skopiować kod potrzebny do dwuetapowej weryfikacji z sekcji powiadomień bez konieczności otwierania otrzymanej wiadomości czy e-maila. Pojawi się w niej również dedykowany wskaźnik VPN. Ponadto w najnowszej wersji Windows 11 Microsoft dodał funkcję pokazywania sekund w systemowym zegarze na pasku zadań.

Aktualizacja ulepsza też kontrolkę jasności adaptacyjnej zawartości w programie Windows, która zapewnia oszczędność energii, a tym samym dłuższy czas pracy laptopa/tabletu na akumulatorze. Kolejną zmianą jest możliwość wyświetlenia jeszcze większej liczby kart w przeglądarce Microsoft Edge po skorzystaniu z kombinacji klawiszy Alt + Tab. Ponadto Moment 3 wprowadza zmiany związane z klawiszem Print Screen, jednak warto wiedzieć, że można wyłączyć nowy schemat działania.

Oprócz tego aktualizacja zawiera ulepszenia ułatwień dostępu, które zostały przygotowane z myślą o osobach z ograniczeniami fizycznymi i wsparcie dla Bluetooth Low Energy Audio, a także nowe ustawienia prywatności aplikacji oraz liczne poprawki i drobne zmiany w całym systemie operacyjnym.

Skąd pobrać aktualizację Windows 11 Moment 3?

Aby pobrać najnowszą wersję oprogramowania, należy uruchomić Ustawienia, a następnie przejść do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia – w Windows Update powinna czekać na Was aktualizacja Moment 3. Jeśli tak nie jest, możecie ręcznie sprawdzić dostępne aktualizacje.

Jeżeli wówczas nie zobaczycie informacji o możliwości pobrania wersji o oznaczeniu KB5026446 lub 22621.1778, musicie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ każda aktualizacja udostępniana jest etapami – nie wszyscy otrzymają ją już dziś, lecz możecie mieć pewność, że i Wasz sprzęt ją dostanie.