Ratchet and clank playstation 4 PlayStation 5 za darmo

Dobre wieści dla fanów Ratcheta i Clanka. Na PlayStation 5 gra z 2016 roku ruszy w 60 FPS!

Nie tak dawno Sony rozdawało remake oryginalnego Ratcheta i Clanka z PlayStation 2 w ramach inicjatywy Play at Home, a tymczasem okazuje się że to nie koniec niespodzianek związanych z futrzastym lombaxem. Insomniac Games poinformowało, że na kwiecień została zaplanowana aktualizacja gry, która doda na PlayStation 5 tryb 60 klatek na sekundę.

Pozytywny trend dla next-genów

Jako wielki fan serii Ratchet & Clank, zareagowałem na te wieści z niemałą euforią. To kolejny już po Days Gone oraz Ghosts of Tsushima patch wydajnościowy, związany z najnowszą konsolą Sony. W przypadku tej serii jednak jest to o tyle ważne, od jej debiutu na PlayStation 2, marka ta słynęła z szybkiego i dynamicznego gameplayu, okraszonego wspaniałą, kreskówkową wręcz oprawą.

Na osiem gier z głównej osi fabularnej tylko ostatnia – Ratchet & Clank: Into the Nexus z 2013 roku działała w 30 klatkach na sekundę. Pomijając spin-offy serii, następną był właśnie wydany w 2016 roku remake oryginalnej gry z PlayStation 2, który przy okazji stanowił rozszerzenie filmu animowanego o tym samym tytule. Tak, fani gry też potrafią się w tym wszystkim pogubić. 

Nieprzypadkowa aktualizacja dla Ratcheta

Nie ma co się jednak czarować – zaplanowana aktualizacja dla gry z 2016 roku ma z pewnością wiele wspólnego ze zbliżającą się premierą Ratchet & Clank: Rift Apart – drugiej całkowicie ekskluzywnej gry dla PlayStation 5. Mnie natomiast ciekawi jedno – czy nadchodzący update wpłynie w jakiś sposób na działanie gry na PlayStation 4 Pro? Insomniac Games w tym temacie milczy, dlatego też czekamy na więcej informacji.

Wydanie Ratchet & Clank: Rift Apart jest obecnie planowane na 11 czerwca 2021 roku i obecnie nie zanosi się raczej na to, aby premiera gry została przesunięta. Wiemy jednak doskonale, że Sony może opóźnić premierę w każdym momencie, więc podchodziłbym do tej daty z dozą dystansu. Sam oczekuję na ten tytuł z zapartym tchem, ponieważ Insomniac Games już niejednokrotnie udowodniło swoją wartość w branży.

Mam nadzieję też, że do tego czasu swoją wartość obniży samo PlayStation 5, przynajmniej do swoich cen premierowych. Niech nie zwiedzie Was cukierkowa oprawa gry – nowy Ratchet & Clank może się okazać prawdziwym hitem, pomimo sugerowanej ceny 329 złotych.